• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 23 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 23 червня 2023 року о 12:07

  СТАН МЕРЕЖ

  Учора сталася аварійна ситуація на лінії 330 кВ оператора системи електропередачі в Рівненській і Волинській областях. Зафіксовано тимчасове знеструмлення лінії. Причини уточнюються.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі ворог завдав чергового ракетного удару по території України. Пошкоджень об'єктів енергетичної інфраструктури не зафіксовано.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  Через технологічні порушення вимикалася лінія електропередачі в Чернівецькій області, внаслідок чого тимчасово знеструмлювалися майже 5 тис. споживачів.

  У Київській області також через технологічні порушення вимикалася лінія електропередачі, без світла залишаються 1,3 тис. абонентів.

  Крім того, через технологічні порушення відключалася лінії електропередачі операторів системи розподілу електроенергії у Тернопільській та Житомирській областях. Споживачі не знеструмлювалися.

  СИТУАЦІЯ В ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. У Донецькій області через обстріли знеструмлювався 31 населений пункт, у Запорізькій області – 18 населених пунктів. Також через попередні обстріли знеструмлено частину споживачів у Харківській, Херсонській, Сумській та Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

  У Херсоні залишаються без світла 13,6 тис. споживачів, у деокупованій частині області – 1 населений пункт.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Станом на 06:00 він становить 16,60 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Імпорт і експорт електроенергії минулої доби не відбувався.