• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 8 вересня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 вересня 2023 року о 12:33

  Через обстріли та технологічні порушення залишалися без світла абоненти у 7 областях.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ 
  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На Донеччині через ворожі обстріли вимикалося чотири повітряні лінії електропередачі, що призвело до знеструмлення більше 5 тисяч абонентів. Ремонтні роботи проводяться з дозволу військових.
  У Сумській області в результаті ранкового ракетного обстрілу відключено близько 100 споживачів. Ремонтні роботи почнуть з дозволу військових.
  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  СТАН МЕРЕЖ
  У Кіровоградській області через пошкодження вимикалася повітряна лінія 330 кВ. Лінію було заживлено в автоматичному режимі, відключень споживачів при цьому не було.

  ГЕНЕРАЦІЯ
  Генерація електроенергії покриває споживання. Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ
  У Тернопільській області з технологічних причин вимикалася повітряна лінія 110 кВ, що призвело до знеструмлення 5 підстанцій 110 кВ та відключення світла у 49 тисяч побутових споживачів. Лінію повернуто в роботу, споживачі заживлені.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС 
  У Херсоні за минулу добу частково добудували мережі 6 кВ та трансформаторну підстанцію, щоб повернути світло майже 800 споживачам у кількох багатоповерхівках. У місті залишаються знеструмленими близько 8 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС
  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,01 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ 
  За минулу добу експорт до Словаччини склав 4 664 МВт*год, до Молдови – 1 903 МВт*год. Імпорт відсутній.