• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 4 січня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 січня 2024 року о 10:11

  Фіксується зростання споживання електроенергії, дефіциту немає, генерації достатньо для покриття потреб споживачів 

  Генерація та споживання

  Через зниження температури та завершення свят зростає споживання електроенергії. Дефіциту не зафіксовано. Генерації, виробленої в Україні, достатньо для покриття потреб споживачів.

  Після ремонтів та з резерву до роботи підключено 4 блоки і 1 корпус ТЕС та 1 блок ТЕЦ. У короткострокові аварійні ремонти виведено 4 одиниці генерації. Є також резервні потужності.

  Нагадуємо, що важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (зранку у робочі дні з 9:00 до 11:00, у вечірній час - з 17:00 до 19:00).

  Міненерго звертається до споживачів з проханням заощаджувати електроенергію. Не використовуйте енергоємні прилади в години пік.

  Ситуація контрольована. Графіки відключень не застосовуються.

  Наслідки обстрілів

  У результаті артилерійського обстрілу шахти в Донецькій області отримав осколкове поранення працівник автозаправки. Постраждалого направлено до лікарні.

  Через артобстріл у Миколаївській області пошкоджено повітряну лінію, сталась пожежа. Одночасно було знеструмлено понад 17 тисяч споживачів. Усіх заживлено.

  Внаслідок бойових дій пошкоджено газопроводи низького тиску в Краматорському районі. Аварію локалізовано, без газопостачання - понад 200 споживачів.

  В Одеській області біля нафтопроводу виявлено вибухонебезпечний предмет.

  Стан мереж 

  Через пошкодження обладнання відключилась підстанція ПС 330 кВ в Полтавській області. Всіх споживачів оперативно заживлено.

  Вранці знеструмлювалась повітряна лінія на Київщині. При цьому відключились чотири підстанції, промисловість, побутові споживачі. Усіх клієнтів заживлено.

  Ситуація на ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,63 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Імпорт/ Експорт

  Імпорт електроенергії на поточну добу складає 252 МВт*год. Також здійснюється експорт до Словаччини, Румунії, Молдови обсягом 1483 МВт*год.