• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 25 березня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 березня 2024 року о 10:50

  Ворог атакував енергооб’єкти Одещини – в регіоні запроваджено екстрені відключення електроенергії; дефіциту наразі немає 

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Енергетики продовжують роботи з усунення наслідків ворожої атаки на об’єкти енергетики. Система працює збалансовано, дефіциту електроенергії наразі немає.

  На одній з ТЕЦ з технологічних причин відключено генеруюче обладнання. Водночас після аварійного ремонту включено в роботу блок теплової генерації. Також планується комерційний імпорт електроенергії.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Минулої доби за вказівками диспетчерів НЕК «Укренерго» застосовувалися графіки аварійних та погодинних відключень електроенергії у Кривому Розі та на Одещині.

  Після нічного удару ворожих дронів по Одещині пошкоджено підстанцію НЕК «Укренерго». Без світла - 195 тисяч споживачів. Щоб зменшити навантаження на мережу, енергетики змушені застосовувати в регіоні екстрені відключення споживачів. Також зупинено рух електротранспорту, обмежено електроспоживання промисловості. Якщо енергетичне обладнання та мережі не витримуватимуть навантаження, кількість знеструмлених споживачів може зростати.

  Також внаслідок удару по Одещині відключалися вітрова електростанція та місцева ТЕЦ.

  Окрім цього, ворог атакував підстанцію НЕК «Укренерго» на Миколаївщині. Триває огляд наслідків удару.

  На Хмельниччині заживлено всіх споживачів, однак у години пікового споживання електроенергії (вранці та ввечері) можливе запровадження мережевих обмежень.

  На газовому об’єкті у Львівській області, який атакував ворог, локалізовано пожежу та витік газу. Ситуація під контролем. Загрози для постачання газу споживачам немає.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,52 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 14 887 МВт*год. Експорту не передбачається.