• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 24 травня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 24 травня 2024 року о 10:41

  В Україні продовжують діяти обмеження електропостачання для споживачів; через обстріли на Харківщині та Донеччині залишалися без газу майже 4,9 тисячі абонентів 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Минулої доби потреби споживачів покривалися власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою з енергосистем Румунії, Словаччини та Польщі. Також застосовувалися графіки погодинних відключень споживачів. Вони діють і сьогодні.

  Нагадуємо: причина обмежень – значні пошкодження енергетичної інфраструктури після масованих російських атак. Тривають відновлювальні роботи.

  З технологічних причин короткостроково припиняла генерацію одна із сонячних електростанцій на Дніпропетровщині. Станція відновила виробництво електроенергії.

  Сьогодні у нічні та ранкові години на запит України вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії з Румунії та Польщі. Залучення аварійної допомоги можливе і впродовж доби.

  СТАН МЕРЕЖ

  Вчора з технічних причин відключалася повітряна лінія 750 кВ «Дніпровська», що є основною лінією живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Станція залишалась заживлена від резервної лінії 330 кВ «Запорізька ТЕС – Феросплавна». Впродовж трьох годин українські енергетики ввели лінію в роботу.

  На Харківщині через загорання обладнання на високовольтній підстанції знеструмлювалась місцева промисловість. Загорання ліквідовано персоналом підстанції.

  Також у Харківській області з технологічних причин вимикалась підстанція обленерго. В результаті знеструмлювалися побутові споживачі. Всіх заживлено.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок пошкоджень газових мереж було припинено газопостачання 4344 абонентів у Харківській та 528 споживачів – у Донецькій області. Тривають роботи.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Через негоду на Сумщині знеструмлено близько 3,1 тисячі абонентів у 19 населених пунктах.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,29 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 15 315 МВт*год. Експорту не передбачається.