• In English
 • Триває моніторинг виконання планових ремонтів електромереж ОСР
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 24 травня 2024 року о 09:42

  Утримання електромереж та обладнання в належному робочому стані є одним із важливих чинників запобігання аварійним ситуаціям та забезпечення безперебійного постачання електроенергії споживачам. Водночас експлуатація електроустановок вимагає регулярного та вчасного технічного обслуговування та здійснення ремонтних робіт.

  Щороку оператори системи розподілу (ОСР) складають плани-графіки виконання відповідних заходів. Йдеться про ремонт електрообладнання різної напруги, розчищення трас повітряних ліній електропередачі всіх класів напруги (ПЛ), вжиття протиаварійних заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період та у разі виникнення надзвичайних ситуацій тощо.

  Зі свого боку Держенергонагляд тримає на постійному контролі повноту та якість виконаних ОСР заходів. За результатами моніторингу виконання планових ремонтів за 4 місяці поточного року, зокрема відремонтовано близько 7 тис. км ПЛ, розчищено понад 17 тис. км трас ПЛ, здійснено ремонт низки підстанцій, трансформаторних підстанцій та електрообладнання тощо.

  Нагадаємо, що плани-графіки ОСР з виконання ремонтних робіт включаються до Програми забезпечення надійності роботи електричних мереж, яку затверджує Міненерго.