• In English
  • Світлана Панаіотіді взяла участь у 36-й зустрічі робочої групи з питань управління державною власністю та практик приватизації

    Уряд докладає максимальних зусиль для суттєвого прискорення темпів реформи з корпоративного управління державними підприємствами, заради чого останнім часом активно долучається до вдосконалення її законодавчої бази. Наразі виглядало очевидним, що існуючі нормативно-правові акти не завжди відповідають новітнім потребам і стримують важливі трансформації у пріоритетній сфері.

    Про це йшлося під час 36-ої зустрічі робочої групи з питань управління державною власністю та практик приватизації 16-17 березня. У засіданні взяла участь українська делегація на чолі із заступником Міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства Світланою Панаіотіді. На зустрічі з членами Організації економічного співробітництва та розвитку було представлено попередній звіт на основі огляду державного сектору України та дотримання нею принципів та рекомендацій ОЕСР щодо управління державною власністю.

    Як відомо, ОЕСР є міжнародним економічним співтовариством із 37 розвинутих країн-учасників. Організацію було створено у 1948 році для реконструкції Європи за програмою Плану Маршалла. Україна почала співпрацю з ОЕСР у 1997 році задля використання кращих світових практик у різних галузях.

    Як поінформувала заступник Міністра міжнародних партнерів, протягом останнього часу Кабмін готував удосконалений варіант законопроекту № 6428. Після консультацій з ОЕСР і ЄБРР до законопроекту було внесено низку важливих уточнюючих положень. Наразі законопроект перебуває на міжвідомчому узгодженні.

    За словами Світлани Панаіотіді, заступника Міністра і координатора реформи, нинішня законодавча ініціатива спрямована, насамперед, на досягнення максимальної відповідності політики власності з іншими стратегічними документами у межах урядової концепції Національної економічної стратегії-2030, затвердженої у березні.

    Законопроект має на меті чіткий перерозподіл повноважень між державою, уповноваженими органами управління (загальними зборами), наглядовими радами та виконавчими органами/менеджментом підприємств. Це відповідно дозволить оптимізувати виконання їхніх стратегічних, фінансових та інвестиційних планів.

    Зазначений законопроект є також складовою виконання Урядом України положень Меморандуму щодо запобігання корупції та сприяння прозорому та ефективному управлінню у державному секторі, укладеного між Урядом та ЄБРР восени 2020 року.

    У Меморандумі сторони, зокрема, домовилися про координацію та співробітництво під час здійснення заходів щодо прийняття Урядом України всеохоплюючих принципів політики державної власності. Також важливою складовою Меморандуму є запровадження пілотного проекту в Державному агентстві автомобільних доріг України (Укравтодор) щодо запобігання корупції, який має стати прикладом для інших державних установ та підприємств.

    Із метою координації дій в рамках виконання програми Меморандуму створено Керівний комітет високого рівня, до складу якого включено представників Офісу Президента України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінекономіки, Мінфіну, Мінінфраструктури, Укравтодору, Європейського банку реконструкції та розвитку і Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України». Мінекономіки розробило проект дорожньої карти стосовно проектів документів, передбачених Меморандумом.

    5 лютого 2021 року відбулося перше засідання Керівного комітету, наступну зустріч планують провести у березні.