• In English
 • Світлана Глущенко: Із неплатників аліментів виконавці стягують штрафи на користь дітей
  Міністерство юстиції України, опубліковано 18 вересня 2018 року о 11:34

  Одним з інструментів впливу на недобросовісних батьків, передбачених другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває, є накладення штрафу на суму боргу по аліментах. Державні виконавці не лише активно виносять постанови про накладення штрафів, а й уже фактично їх стягують. Про це заявила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

  За словами заступника Міністра, наразі виконавцями винесено 6500 постанов про накладення на боржника штрафу в розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 5100 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 12700 постанов про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

  Світлана Глущенко додала, що в більшості регіонів України уже є випадки фактичної сплати боржниками накладених за новим законодавством штрафів. Так, наприклад, у Тернопільській області боржник сплатив борг по аліментах, який накопичувався 9 років, у розмірі 84 тисячі гривень та штраф у розмірі 42 тисячі гривень. У Києві виконавцем стягнуто на користь дитини заборгованість у розмірі 76 тисяч гривень та штраф 38 тисяч гривень. У Миколаївській області після винесення постанови про накладення штрафу боржник сплатив і суму боргу у розмірі 62 тисячі гривень, і штраф 31 тисячу гривень. Боржниця з Кропивницького також ліквідувала борги з аліментів перед донькою, щоб виїхати на заробітки в Польщу. Відтак жінка сплатила 49 тисяч гривень боргу та 24,5 тисячі гривень штрафу.

  «Так як другий пакет законів вступив в силу лише 3 тижні тому, ще не по всіх провадженнях, де є заборгованість, виконавці встигли винести відповідні постанови про накладення штрафу. Але я гарантую, що ми це питання контролюємо і жодному боржникові не вдасться уникнути відповідної санкції. Ці штрафи, підкреслюю, ідуть безпосередньо дітям», - наголосила Світлана Глущенко.