• In English
 • Суми отримали перші дев’ять тролейбусів з 19, передбачених кредитом ЄІБ
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 30 березня 2021 року о 16:47

  Суми отримали перші дев’ять з 19 низькопідлогових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Це стало можливим завдяки участі Сум у проекті «Міський громадський транспорт України», що є рамковим кредитом від ЄІБ. В межах проекту місто отримало 4 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку.

  «Завдяки нашому спільному з Європейським інвестиційним банком проекту зараз оновлюються парки громадського транспорту щонайменше у 10 українських містах. Серед них Київ, Харків, Львів, Одеса, Тернопіль і Миколаїв. Сьогодні перші 9 тролейбусів отримали Суми. Також ми поступово рухаємося до фінальної частини підготовки та впровадження другої фази проекту «Міський громадський транспорт України ІІ», який на цей раз передбачає закупівлю виключно електричного громадського транспорту. Це дозволить вже в найближчому майбутньому покращити екологічну ситуацію в наших містах і наблизити Україну до європейських стандартів. Вдячний нашим постійним партнерам з ЄІБ за підтримку та плідну співпрацю. Продовжуємо працювати», - відмітив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  Тролейбуси підсилять ряд нових маршрутів у місті. Нові тролейбуси обладнано комфортними м’якими сидіннями, кондиціонерами салону та водія, USB портами для зарядки мобільних пристроїв, точками доступу WIFI. Завдяки пандусам та низькій підлозі тролейбуси забезпечать легкий доступ людям похилого віку, людям з інвалідністю та пасажирам з дитячими візочками. Таким чином, жителі Сум зможуть отримати якісний та зручний громадський транспорт.

  «Ми раді, що українські міста можуть поступово оновлювати застарілий рухомий склад громадського транспорту та пропонувати пасажирські перевезення, що є більш безпечними, зручним та доступними для різних груп пасажирів. Нові тролейбуси для Сум допоможуть модернізувати громадський транспорт, зробивши його більш інклюзивним та комфортним, а також сприятимуть покращенню якості повітря в місті», – зазначив Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.

  Окрім кредиту від ЄІБ на придбання нових тролейбусів, профінансована Європейським Союзом технічна підтримка (3.5 млн євро) у межах цього проекту допомагає Міністерству інфраструктури й містам-учасникам у впровадженні європейських стандартів для підтримки сталої міської мобільності.

  «Незважаючи на виклики пандемії COVID-19, мобільність залишається ключовим фактором доступу до послуг, роботи та якості життя. ЄС радий підтримати модернізацію міської мобільності в регіонах України за допомогою транспортних засобів, що виробляються на місцях, а отже, також сприяють економічному зростанню», – сказав Фредерік Куне, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

  «Я рада, що завдяки нашій співпраці з ЄІБ, мешканці Сум вже можуть відчути переваги від користування новими сучасними, екологічними і якісними тролейбусами. Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Це дозволить знизити рівень викидів і забруднення довкілля в місті, а також наблизить Україну до реалізації Європейського зеленого курсу», – повідомила Наталія Форсюк, заступник Міністра інфраструктури України.

  Детальніше на сайті Мінінфраструктури.