• In English
  • Стратегічне планування на регіональному рівні: Патріотизм починається там, де ми живемо – у наших селах, селищах та містах
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 07 лютого 2025 року о 13:36

    У рамках форуму Національного форуму “Стратегічне планування на регіональному рівні: від відновлення до розвитку” відбулася дискусійна панель “Головні висновки стратегічних сесій та регіональні особливості макрорегіонів”. У центрі обговорення – особливості різних територій у процесі стратегічного планування на регіональному рівні.

    Учасниками панелі стали заступник Міністра розвитку громад та територій Олексій Рябикін,  Народний депутат України, Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, Керівник Проектного офісу DREAM Віктор Нестуля, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко, Начальник Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, Харківський міський голова Ігор Терехов, Президент Української асоціації обласних та районних рад Тетяна Єгорова-Луценко, Директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук.

    Нагадаємо, протягом грудня 2024 року – січня 2025 року за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України, ПРООН та за фінансової підтримки Уряду Японії у Львові, Черкасах, Кропивницькому, Києві, Одесі, Камʼянці-Подільському та Харкові відбулися стратегічні сесії, спрямовані на скринінг наявних регіональних стратегій та проєктів нових. Документи перевірялися на відповідність Державній стратегії регіонального розвитку та актуальним викликам кожного з регіонів. Сім сесій охопили всі регіони України та залучили понад 800 учасників.

    “Місцеві плани регіонального розвитку мають бути не просто документами заради документів. Вони мають створюватися з позиції логіки управління і з урахуванням усіх можливих факторів та особливостей, які існують на різних типах територій. Водночас все це має бути узгоджено з Державною стратегією регіонального розвитку і координуватися належним чином. Адже забезпечити рівномірний розвиток країни не знаючи про пріоритети громад, не синхронізуючи нашу спільну роботу вкрай проблематично.

    Під час таких дискусій як ця, де репрезентована вся Україна, ми маємо можливість звірити годинники, зрозуміти, наскільки добре ми чуємо одне одного. У нас спільно є можливість у нинішніх умовах переосмислити підхід до регіональної політики. Кожен може зробити свій вклад. Бо патріотизм починається там, де ми живемо – у наших селах, селищах та містах. Ми всі – Україна. Тільки якщо кожен з нас окремо на своєму місці буде свідомо робити те, що має, з думкою про майбутнє, у нас вийде побудувати таку країну, про яку всі мріємо”, – зазначив Олексій Рябикін.

    Він також наголосив, що Міністерство розвитку громад та територій продовжує працювати для того, щоб знаходити шляхи об’єднання громад і підтримки їхньої згуртованості. Приклад цього – національний проєкт “Пліч-о-пліч: згуртовані громади”, який вже успішно функціонує, та завдяки якому громади тилу та громади-фронтири вже можуть кооперуватися та допомагати одна одній.

    Більш детально про це /за посиланням/ на веб-сайт Мінрозвитку