• In English
 • Стратегічна мета перемовин з фінансовими партнерами – позбутися боргових кайданів, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 31 серпня 2018 року о 13:32

  Ключова мета всіх перемовин Уряду України з міжнародними фінансовими організаціями, в тому числі Міжнародним валютним фондом, – зменшити боргове навантаження на бюджет і позбутися боргових кайданів, які наразі «коштують Україні» не менше 5 млрд дол. на рік. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Він підтвердив, що одним з пунктів таких перемовин є питання ціни на газ для українських споживачів.

  «Ви знаєте, що є вимога партнерів вирівняти ціну промислового газу і газу для населення. Це чутливе питання для українців і для мене. Дискусія важка. Вона йде з літа минулого року. Понад рік ми ситуацію утримували. Тепер будемо обговорювати питання з Місією МВФ, шукати компроміс, аби захистити громадян», - сказав Володимир Гройсман.

  При цьому він наголосив, що знаходження такого компромісу дасть можливість продовжити співпрацю з усім фінансовим світом, а отже, вирішити питання боргового навантаження. Перед Україною відкриються можливості перезапозичень, зниження боргового навантаження в рамках реалізації Урядової стратегії управління держборгом. «І моя стратегічна мета – закласти підвалини погашення боргу протягом наступного десятиліття. Ось завдання – вирватися з боргових кайданів. І ми можемо це зробити, економіка починає відновлюватися», - додав Прем’єр-міністр.

  Стратегічна мета перемовин з фінансовими партнерами – позбутися боргових кайданів, – Володимир Гройсман