• In English
 • Стратегічна мета Нацполіції – створити єдиний безпековий простір з доступними поліцейськими послугами у кожному районі держави, – Ігор Клименко
  Національна поліція України, опубліковано 13 травня 2021 року о 14:33

  Стратегічна мета Нацполіції – створити єдиний безпековий простір з доступними поліцейськими послугами у кожному районі держави. На цьому Голова Національної поліції Ігор Клименко наголосив сьогодні, 13 травня, під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30».

  Ігор Клименко повідомив: щодоби на чергування заступають 4,5 тисячі нарядів поліції, які цілодобово оберігають спокій багатомільйонного населення України: «Наша основна мета – забезпечити у державі якомога вищий рівень внутрішньої безпеки. Відчувати себе захищеним – одна із базових людських потреб. На цей результат працюють усі правоохоронні органи загалом, і поліція зокрема».

  Для того, щоби досягти збалансованої поліцейської присутності на території держави, з початку року у Нацполіції запустили нову модель управління в підрозділах поліції та скорегували їхню структуру.

  «Наша стратегічна мета – створити на базі кожного району єдиний безпековий простір, де поліцейські послуги стануть доступніші населенню. І ми вже маємо позитивні результати змін підходів у роботі, перш за все - в розкритті злочинів», – зазначив Ігор Клименко.

  За словами глави Нацполіції, наразі основною загрозою криміногенної стабільності в країні можна вважати діяльність організованих злочинних груп, адже саме вони систематично скоюють тяжкі та особливо тяжкі злочини: «До того ж організована злочинність є інструментом, який можуть використовувати спецслужби іноземних держав для дестабілізації ситуації всередині нашої країни. Минулого року Урядом України була ухвалена Стратегія боротьби з оргзлочинністю. Цей крок, а також нововведення в законодавстві допоможуть нам значно послабити цю тіньову кримінальну мережу».

  Відтак з початку року поліцейські знешкодили в 1,5 раза більше організованих груп і злочинних організацій – 217. До кримінальної відповідальності притягнуто понад 900 учасників цих груп, які скоїли майже 2 тисячі злочинів. Понад 280 осіб перебувають під вартою.

  Ігор Клименко наголосив, що загалом у порівнянні з аналогічним періодом минулого року рівень злочинності в державі знизився на 16% і становить 30 злочинів на 10 тисяч населення.

  При цьому поліція щодня розкривала більше півтисячі кримінальних правопорушень – по одному кожні 3 хвилини.

  Поліцейські фіксують стабільне зменшення кількості насильницьких злочинів: вбивств поменшало на 8%, тяжких тілесних ушкоджень – на 15%. Майже на третину менше скоєно злочинів проти власності, зокрема розбоїв, грабежів, крадіжок.