• In English
 • Степан Полторак: Підвищено рівень мотивації особового складу до військової служби
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 19:30

  У ЗСУ підвищено рівень мотивації особового складу до військової служби. Грошове забезпечення у порівнянні з 2014 роком зросло у середньому в 3-4 рази. Для прикладу, грошове забезпечення командира бригади зросло з 6,6 до 25,4 тис. гривень, командира роти – з 5,1 до 15,8 тис. гривень, стрільця – з 2,7 до 10,2 тис. гривень. Про це сьогодні, 19 серпня, під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, повідомив Міністр оборони України Степан Полторак.

  «З травня поточного року моїм рішенням збільшено щомісячні виплати за участь в операції Об’єднаних сил. На першій лінії на глибину ротних опорних пунктів – до 17 тис. грн та до 6,5 тис. грн в інших районах», – наголосив Степан Полторак.

  За словами глави оборонного відомства, удосконалюється соціальний захист військово-службовців та членів їх сімей. Зокрема, запроваджено грошову компенсацію за піднайом жилого приміщення військовослужбовцям за контрактом рядового, сержантського і старшинського складу. Також прийнято програму будівництва житла для військовослужбовців та спрощено процедури отримання житла. Протягом 2014-2018 років отримано більше 5 000 квартир. При цьому грошову компенсацію за не отримане житло видано більш ніж 2 000 осіб.

  «З початку 2019 року розподілено більше 500 квартир. З березня цього року вводяться в експлуатацію казарми поліпшеного планування, в яких до кінця року буде розміщено 23 тисячі військовослужбовців», – підкреслив Міністр оборони України.

  Степан Полторак поінформував, що в оборонному відомстві реалізуються масштабні інфраструктурні проекти.

  Зокрема, у 2018 році було відновлено 134 об’єкти військової інфраструктури: 23 їдальні, 60 об’єктів на восьми навчальних центрах і полігонах, 37 об’єктів на семи арсеналах, базах та складах, 14 комплексів аеродромних споруд та злітно-посадкових смуг Збройних Сил України.

  Також будуються чотири військових містечка в наступних регіонах України: Миколаївській, Одеській, Львівській та Дніпропетровській областях.