• In English
 • У 2014-2019 роках до лав ЗСУ поставлено понад 11,9 тис. зразків ОВТ та близько 1,4 млн одиниць засобів ураження
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 19:24

  У 2014-2019 роках до лав ЗСУ поставлено понад 11,9 тис. зразків ОВТ та близько 1,4 млн одиниць засобів ураження. Про це сьогодні, 19 серпня, під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України, повідомив Міністр оборони України Степан Полторак, говорячи про нарощування забезпеченості Збройних Сил України озброєнням та військовою технікою.

  «Протягом 2014-2019 років Збройним Силам поставлено понад 11,9 тис. основних зразків озброєння і військової техніки та близько 1,4 млн одиниць засобів ураження. Окрім того, прийнято на озброєння 120 зразків, відновлено справність понад 12 тис. одиниць ОВТ, – зазначив Степан Полторак. – Також було вжито заходів щодо освоєння виробництва ракет і боєприпасів на національних підприємствах, затверджена Програма ракетобудування. Завершується випробування реактивного комплексу «Вільха», вжито комплекс заходів щодо посилення сил і засобів ППО, у тому числі зенітно-ракетного прикриття, впроваджується нова система логістики».

  За словами Міністра, за ці роки від іноземних партнерів, передусім від Сполучених Штатів Америки, було отримано матеріально-технічної допомоги на суму понад 360 мільйонів доларів. Також Міністерство оборони набуло повноважень щодо закупівлі озброєнь за імпортом у іноземних партнерів.

  Степан Полторак повідомив про розроблення Концепції та введення в дію тимчасової настанови з логістичного забезпечення, проведення ключових заходів щодо створення єдиної ефективної системи логістичного забезпечення сил оборони, формування та набуття спроможностей командуванням сил логістики та Головним управлінням логістики.

  Окрім того, Міністр повідомив, що наразі продовжує тривати експеримент з логістичного забезпечення за принципами НАТО, удосконалено систему речового забезпечення, запроваджено 17 стандартів НАТО, введено понад 100 нових предметів речового майна та уточнено норми забезпечення.

  Говорячи про реформу системи харчування ЗС України, Степан Полторак наголосив, що наразі у Збройних Силах України здійснено перехід 73 військових частин на нову систему продовольчого забезпечення із застосуванням каталогу продуктів харчування.

  Міністр оборони України підкреслив, що зазначені пріоритети повинні залишитися і на перспективу.