• In English
 • Станції метро мають стати більш доступними для людей з інвалідністю, - Лев Парцхаладзе

  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, у проекті нових ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення” пропонує обов’язково облаштовувати зручні засоби доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при новому будівництві та реконструкції станцій метрополітену. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  «На жаль, більшість громадських об’єктів та транспорту в Україні досі залишаються недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Станції метрополітену не є виключенням. Люди змушені залишатися вдома чи користуватися послугами таксі, щоб не долати незручні пандуси та інші перешкоди у метро. Ми прагнемо до створення реального безбар’єрного середовища в Україні, яке буде комфортним, зручним і безпечним для кожного. Тому під час оновлення державних будівельних норм щодо метрополітенів плануємо передбачити низку обов’язкових заходів для забезпечення безбар’єрності», – сказав заступник Міністра.

  Проект нових  ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення” передбачає:

  – обов’язкове проектування дверей на входах/виходах із метрополітену не менше 0,9 м для зручності проходу людей з інвалідністю — зараз ширина двері встановлена на рівні 0,8 м;

  – обов’язкове облаштування контрастних або світлових обмежувальних смуг із тактильної плитки на краю платформи – зараз немає норми;

  – обов’язкове встановлення механічних підйомників чи ліфтів, зручних спусків на сходах та підвуличних підземних переходах на виході з вестибюля на поверхню тротуару із нормованим уклоном – зараз немає обов’язкової норми.

  Проект оновлених ДБН В.2.3-7:201X “Метрополітени. Основні положення” розроблений ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» на заміну діючих ДБН 2010 року.

  Крім того, Лев Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон разом з базовим інститутом також розробляє окремі ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення і днями відбулося обговорення запланованих норм. «На відміну від існуючих з 2007 року ДБН – плануємо, щоб нові норми були дійсно дієвими. Прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як мають виглядати. Норми будуть стосуватися доступності для усіх груп населення з інвалідністю: колясочників, тих хто має вади слуху, зору та для інших маломобільних груп населення», – зазначив заступник Міністра.

  Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.