• In English
 • Спрощення процедур імпорту товарів військового призначення посилить український оборонний комплекс, - Юлія Свириденко
  Міністерство економіки України, опубліковано 10 лютого 2023 року о 20:15

  Кабінет Міністрів України розширив перелік компаній ВПК, яким надано право імпорту товарів військового призначення для потреб власного виробництва та експорту товарів військового призначення власного виробництва. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 10 лютого.

   «Працюємо на перемогу, посилюючи виробничий потенціал вітчизняного військово-промислового комплексу. Ще кілька українських підприємств отримали можливість імпортувати комплектуючі для виготовлення зброї без зайвих посередників. Таким чином, це рішення спрямоване на лібералізацію ринку. Також воно дозволить суттєво пришвидшити процеси з виготовлення та постачання на фронт зброї, яка так потрібна зараз нашим захисникам.

  Безумовно, виробництво зброї саме для потреб української армії – першочергове завдання. Вважаю, для всіх очевидно: експорт військової продукції сьогодні можливий лише в тому разі, якщо Міноборони, ЗСУ чітко скажуть, що потреби в цих видах продукції для захисту України немає. Але на майбутнє це рішення відкриває можливість для українських виробників, що вже виробляють продукцію за стандартами НАТО інтегруватися в ланцюжки доданої вартості західних країн. І це важливо, оскільки вже сьогодні ми створюємо потужний кластер, який має стати рушійною силою для відновлення та інтенсивного розвитку економіки після перемоги», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Ухвалене Урядом рішення сприятиме розвитку та збільшенню обсягів виробництва підприємств, що виробляють різні види озброєння, зокрема, й БПЛА для потреб Збройних Сил України.

  Нагадаємо, раніше Уряд звільнив від державного експортного контролю низку товарів військового призначення та подвійного використання. Зокрема, йдеться про металеві та неметалеві броньовані пластини, шоломи, бронежилети тощо.