• In English
 • На Міжнародному саміті міністрів, відповідальних за спорт, підтримали Україну
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 10 лютого 2023 року о 19:47

  10 лютого відбувся Міжнародний саміт міністрів, відповідальних за спорт, який ініційований Великою Британією. На порядку денному було питання доцільності повернення російських і білоруських спортсменів до участі в міжнародних змаганнях.

  У роботі саміту взяли участь представники 39 країн світу, у тому числі Україна, яку представляв Президент Володимир Зеленський. Також до заходу долучився Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

  У своєму виступі Президент України закликав міжнародних спортивних функціонерів не допустити російських та білоруських спортсменів до світового спорту.

  «Україна розпочала марафон чесності, і я закликаю вас приєднатися. Поки росія вбиває і тероризує, представникам терористичної держави не місце на спортивних та олімпійських змаганнях. І це неможливо прикрити якимось удаваним нейтралітетом чи білим прапором. Тому що росія зараз країна, яка все забруднює кров’ю – навіть білий прапор. Це треба визнати. І це має бути визнано, зокрема, на рівні Міжнародного олімпійського комітету», – наголосив Володимир Зеленський.

  Учасники Саміту підтримали позицію України, яка полягає у тому, щоб попередні рекомендації МОК щодо відсторонення спортсменів країн-агресорок залишалися без змін, допоки триває російська військова агресія.

  При цьому представники скандинавських країн, Польщі, країн Балтії, Канади і Словаччини виступили категорично проти участі спортсменів рф і рб у міжнародних змагань у будь-якому статусі.

  Окрім того, спікери Саміту висловили думку про необхідність звернення до МОК для отримання роз’яснень щодо так званої «нейтральності» та критеріїв допуску російських спортсменів до міжнародних змагань.

  Учасники Саміту підтвердили свою непохитну підтримку та солідарність з українським народом та українськими спортсменами.