• In English
 • Споруди Свято-Успенської Почаївської лаври і надалі залишаться у складі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника
  Міністерство культури України, опубліковано 28 листопада 2018 року о 18:50

  Уряд скасував  розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 438-р «Про виключення із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври». Відповідний проект розпорядження розроблений Міністерством культури України з метою врегулювання правових відносин, пов’язаних з користуванням майном, яке є державною власністю, та забезпечення належного контролю за використанням пам’яток культурної спадщини.

  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 438-р споруди Свято-Успенської Почаївської лаври, зокрема Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіницю, надбрамний корпус, передбачено виключити зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника. 

  Проте на даний час архітектурний комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської лаври знаходиться у державній власності та перебуває на балансі Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, що перебуває у сфері управління Міністерства культури України.

  Окрім того, пам’ятки архітектури національного значення, які складають ансамбль Свято-Успенської Почаївської лаври, внесені до Переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. А згідно з частиною п’ятою статті 33-2 Закону України «Про охорону культурної спадщини» майно історико-культурного заповідника, що перебуває у державній власності, передається його адміністрації на праві оперативного управління і не підлягає відчуженню.