• In English
 • Співпраця у відбудові енергосектору: Зустріч Германа Галущенка та спецуповноваженого Президента Франції з відновлення України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 листопада 2023 року о 18:14

  Участь Франції у процесі відновлення і відбудови української енергетичної інфраструктури та розробці проектів майбутнього розвитку енергетичного сектору є надзвичайно важливою для України.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час зустрічі зі спеціальним уповноваженим Президента Франції з питань допомоги та відновлення України П'єром Ельброном. Зустріч відбулась за участі генерального директора Французького агентства розвитку (AFD) Філіпа Орліанжа, директора програми mAIDan французької агенції Еxpertise France Алізи Розанової та представників посольства Франції в Україні.

  Герман Галущенко подякував французькій стороні за вже надану допомогу і розповів про поточні потреби енергосектору.

  Сторони обговорили нові інструменти залучення допомоги для реалізації проектів в українському енергосекторі, зокрема через діяльність Французького агентства розвитку (AFD).

  «Ми зацікавлені у поглибленні співпраці з французькою стороною у проектах з модернізації електромереж, ядерній галузі, а також нарощування в Україні потужностей з виробництва устаткування для енергосектору», - зазначив Міністр.

  На зустрічі обговорювалися перспективи реалізації проекту EDF International Networks про створення плану розвитку сучасних розподільних мереж в одному з регіонів.

  Також йшлося про участь французьких фахівців у групі міжнародних експертів для оцінки стану обладнання та ядерної і радіаційної безпеки на ЗАЕС після деокупації станції.