• In English
 • Словенія готова виділити до €5 мільйонів грантових коштів на відбудову інфраструктурних об’єктів

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Анна Юрченко та Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм зустрілися з делегацією Республіки Словенія.
  Проекти відбудови можуть бути подані до Центру міжнародного співробітництва та розвитку Словенії (CMSR). Грантові кошти покриватимуть до 50 % вартості проекту.
  «З початку повномасштабної війни Словенія надала Україні вже €4,3 млн гуманітарної допомоги і ще €1 млн на фінансування гуманітарної ініціативи “Grain from Ukraine”. Це найбільша гуманітарна допомога Словенії за останнє десятиліття. Ми вдячні Словенії за таку суттєву підтримку України й готовність співпрацювати далі», – прокоментувала Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко.
  Процедура подання проектів:
  • Подання цифрової заявки (проектної пропозиції) через сайт CMSR;
  • Оцінка проектних пропозицій:
  • Презентація проекту фінансисту;
  • Затвердження Радою CMSR та Урядом Словенії:
  • Укладання донорської угоди.
  Під час візиту до Києва раніше цього року Прем'єр-міністр Словенії заявив, що його країна готова брати участь у відбудові Ізюму на Харківщині. У липні Словенія ухвалила рішення про допомогу Україні на гуманітарне розмінування на загальну суму €1,5 млн.
  Міністерство закордонних та європейських справ (МЗС) Словенії у 2022 році виділило Україні €3,46 млн бюджетних коштів на гуманітарну, матеріальну допомогу та розвиток, а у 2023 році очікується виділення до €6,14 млн.

  CMSR який опікуватиметься реалізацією проектів відбудови має значний досвід у реалізації проектів відновлення у різних країнах світу. З 2007 року успішно реалізовано понад 120 проектів за підтримки Уряду Республіки Словенія.