• In English
 • Система відкритих аукціонів сприятиме залученню інвесторів до газовидобутку в Україні

  Генеральний директор директорату викопних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості Максим Федотов зустрівся з представниками американських компаній Hallibarton та Alpha energy, які надають сервісні послуги у нафто- та газовидобуванні; виробляють обладнання для буріння свердловин, здійснюють обслуговування трубопроводів, резервування парків, розробляють ІТ-рішення для галузі.

  Під час зустрічі обговорили питання залучення інвестицій в газовидобувний сектор та потреб сервісних послуг для розвитку газовидобувної галузі України.

  Також зазначено, що прийняття Закону України про забезпечення прозорості у видобувних галузях, відкриє доступ до інформації потенційним інвесторам.

  Учасники зустрічі обговорили ряд ключових питань, зокрема, це - дерегуляція дозвільної системи, проведення прозорих та відкритих аукціонів на нові ділянки, лібералізація обігу геологічної інформації та відкриття баз даних.

  Максим Федотов в свою чергу зазначив, що Концепцією розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року передбачено низку змін до законодавства, які забезпечать суттєвий зріст видобутку.

  Впровадження пілотного аукціону через систему Прозорро, де уся інформація буде в доступному режимі, дасть можливість потенційним інвесторам заздалегідь знайомитися з умовами проведення аукціонів, вимогами, законодавством, територією, де розташована ділянка тощо.

  «Ми тісно співпрацюємо з Асоціацією газовидобувних компаній України, з метою створення майданчика для створення сервісного ринку. Наразі здійснюється аналіз сервісних послуг з метою визначення дефіцитних сервісних послуг та їх необхідної кількості», - повідомив Максим Федотов.