• In English
 • Держенергоефективності розпочало співпрацю щодо впровадження енергосервісу на об’єктах Міноборони

  Вигоду від впровадження ЕСКО-проектів не лише у бюджетних закладах, а й на військових об’єктах презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представникам установ та організацій, підпорядкованих Міноборони ( http://www.mil.gov.ua), у рамках семінару, проведеному Держенергоефективності спільно із Представництвом Фонду ім. Ф.Еберта. 

  Усі учасники семінару мали нагоду обговорити можливості співпраці з представниками 7 компаній, які мають досвід реалізації ЕСКО-проектів в Україні.

  «Міноборони стало одним із перших міністерств, з яким Держенергоефективності уклало Меморандум про партнерство у сфері енергосервісу», - наголосив під час виступу Сергій Савчук.

  У 2018 р. Держенергоефективності ініціювало тісну співпрацю із центральними органами виконавчої влади (ЦОВВ) для реалізації ЕСКО-проектів саме у державних закладах.  Спільними зусиллями сформовано базу, яка, крім 13 тис. бюджетних установ, тепер налічує ще близько 4 тис. об’єктів ЦОВВ, які вже можуть оцінювати ЕСКО-інвестори для реалізації енергоефективних проектів ( http://saee.gov.ua/sites/default/files/documents/ESCO_objects_04_06_2018.xlsx).

  У співпраці з Держенергоефективності Міноборони узагальнено та оприлюднено на своєму сайті інформацію щодо енергоспоживання 330 потенційних ЕСКО-об’єктів, які можуть зацікавити інвесторів ( http://www.mil.gov.ua/diyalnist/energy).

  «За цими об’єктами вже можна укладати ЕСКО-договори через Систему електронних публічних закупівель «PROZORRO» ( https://prozorro.gov.ua). Розроблений спільно з Держенергоефективності спеціальний модуль для «PROZORRO» у рази пришвидшив поширення енергосервісу в країні. Фактично за півроку оголошено понад 400 ЕСКО-тендерів, після завершення яких вже укладено 148 договорів на суму близько 123 млн гривень», - пояснив СергійСавчук.

  Учасники семінару також детально розглянули особливості підписання ЕСКО-контрактів, акцентувавши увагу на перевагах цього механізму. Так, інвестор бере на себе усі фінансові та технічні ризики енергоефективного проекту і зацікавлений у якості проведення робіт, щоб досягти максимальної економії енергоспоживання. Від цього показника залежить повернення його інвестицій.  

  Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, у свою чергу, підкреслив основну перевагу енергосервісу: «Спеціально створений ЕСКО-модуль в системі «PROZORRO» оцінює пропозицію інвестора не за найменшою ціною, як при стандартних закупівлях товарів, робіт чи послуг, а за найвищим показником ефективності енергосервісного договору. Цей показник є інвестиційною оцінкою привабливості проекту для замовника – бюджетної установи».

  Тож, саме завдяки енергосервісу на об’єктах, підпорядкованих Міноборони, можна впровадити необхідні заходи з енергоефективності, не залучаючи бюджетні кошти. Результатом стане суттєве  зменшення енергоспоживання та заощадження на витратах на комунальні платежі, а також підвищення комфорту перебування у приміщеннях та подовження життєвого циклу будівель.