• In English
 • Система «ШЛЯХ»: завдяки ІТ-рішенню Міністерства інфраструктури термін розгляду заяв скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 22 червня 2022 року о 23:37

  Три місяці тому, вже під час повномасштабного російського вторгнення, Державна служба України з безпеки на транспорті (ДСБТ) запустила новий цифровий інструмент – сервіс «Ліцензування» Системи «ШЛЯХ». Він максимально спрощує процедуру подання документів та управління ліцензійними справами.

  За цей час сервіс показав наступні результати:

  • кількість опрацьованих заяв збільшилася у 7 разів
  • термін розгляду заяв скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів
  • кількість позитивних рішень зросла до 75%

  «На ринку міжнародних перевезень спостерігається справжній бум через необхідність експорту великого обсягу врожаю та імпорту палива. Ми готувались до спрощеного ліцензування ще до війни; доопрацювали і запустили новий цифровий інструмент вже у березні.

  Закликаю усіх перевізників подавати заяви особисто, вам більше не потрібні посередники. Тепер процес отримання ліцензії став максимально зручним, швидким та з ліквідованими корупційними ризиками.

  Створений інструмент є тільки частиною масштабної програми дебюрократизації в сфері автоперевезень. Паралельно працюємо над повним скасуванням дозвільної системи в автоперевезеннях з ЄС, а також ліквідуємо всі вузькі місця на західних кордонах в рамках проекту «Відкритий кордон» – прокоментував заступник Міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

  До запуску цього сервісу термін очікування результату розгляду заявки міг сягати 3-х місяців. Окрім цього, процес був організований повністю вручну, що підвищувало корупційні ризики, а також можливість помилки на основі людського фактору.

  З детальною інструкцією подання документів на отримання ліцензії на період дії воєнного стану або повідомлення про зміну даних можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/YFRcuHJ.