• In English
 • Система логічного та арифметичного контролю декларацій введена в експлуатацію
  Національне агентство з питань запобігання корупції, опубліковано 25 вересня 2018 року о 15:11

  Сьогодні Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про запуск в промислову експлуатацію системи логічного та арифметичного контролю декларацій Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Система).

  Впровадження Системи є результатом командної співпраці Національного агентства з питань запобігання корупції, іноземних партнерів – Програми розвитку ООН в Україні, низки державних органів – держателів реєстрів, ДП «Українські спеціальні системи», Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та фахівців приватних компаній – ТОВ «Finport Technologies Inc.» та АТ «Інститут інформаційних технологій».

  Національне агентство здійснило всі необхідні кроки для виконання дорожньої карти запуску Системи до встановленого терміну – 25 вересня 2018 року.

  Так, лише за 2 місяці було здійснено:

  • доопрацювання програмного забезпечення Системи;
  • прийняття Системи Національним агентством та проведення її дослідної експлуатації;
  • побудову комплексної системи захисту інформації (далі – КСЗІ) на Систему;
  • проведення державної експертизи КСЗІ та отримання атестата відповідності КСЗІ;
  • доопрацювання та затвердження правил логічного та арифметичного контролю декларацій, автоматизованої перевірки декларацій та вагових коефіцієнтів зазначених правил (далі – Правила).

  Система, здійснюючи логічний та арифметичний контроль, відповідно до затверджених Правил, буде присвоювати кожній декларації Показник рейтингу ризику. Такий показник відображатиме ступінь невідповідності відомостей в декларації та наявні в ній ризики, залежно від яких Система визначатиме доцільність та обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

  В основу формування рейтингу ризику закладено:

  • відповідність правильності заповнення розділів декларації суб’єктами декларування;
  • порівняння інформації, зазначеної у різних розділах декларації, між собою;
  • порівняння відомостей декларації з відомостями, що відображені в попередній декларації суб’єкта;
  • кількість задекларованих активів кожного виду.

  Крім того, Національне агентство, починаючи з лютого 2018 року, здійснювало роботу із запровадження автоматизованого обміну інформацією, що необхідна для перевірки декларацій, затвердивши з держателями реєстрів відповідні порядки та погодивши протоколи автоматизованого обміну інформацією.

  Однак змушені констатувати факт, що запуск автоматизованого обміну інформацією з реєстрами Міністерства юстиції, в яких міститься велика кількість критично важливих відомостей, необхідних для перевірки декларацій, стане можливим після прийняття Верховною Радою законопроекту #7276 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства до інформації, необхідної для реалізації його повноважень, який зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2017 року.

  Закликаємо Верховну Раду проголосувати за законопроект #7276 та надати старт автоматизованій перевірці декларацій!