• In English
 • Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 серпня 2021 року о 18:26

  Україна готова до практичного втілення Енергетичного партнерства з Німеччиною та до започаткування двосторонніх проектів. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з Канцлером Федеративної республіки Німеччина Ангелою Меркель, що відбулася 22 серпня.

  Прем’єр-міністр наголосив, що проект «Північний потік-2» несе пряму загрозу з боку Росії геополітичному становищу держав Європи.

  «Ми розраховуємо на застосування ЄС заходів протидії введення в експлуатацію цього проекту. А також розраховуємо на збереження статусу України як постачальника й транзитера природнього газу до Євросоюзу та підтвердження використання української ГТС із необхідними об'ємами», — зазначив Глава українського Уряду.

  Денис Шмигаль підкреслив, що Уряд України налаштований активно продовжувати співпрацю з Німеччиною та Європейським Союзом у рамках зеленого енергетичного переходу.

  «Пріоритетом та стратегічною метою є інтеграція української енергосистеми в європейську мережу ENTSO-E. Україна неухильно дотримується взятих зобов’язань для реалізації повної інтеграції, запланованої на 2023 рік, яка дасть Україні реальну енергонезалежність та можливість відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Перспективними напрямами Енергетичного партнерства, за словами Глави Уряду України, є співпраця у сфері відновлювальної енергетики і водню. 

  «Ми зацікавлені в пілотних водневих проектах з німецькими партнерами для початку спільного виробництва й транзиту водню в Німеччину і Європу. Німецькій стороні передано на розгляд декілька українських проектних пропозицій щодо водню», — сказав Денис Шмигаль.

  Він додав, що Україна вітатиме започаткування до кінця цього року кількох двосторонніх пілотних проектів.

  Ангела Меркель запевнила, що співпраця України та Німеччини у сфері енергетики буде продовжена. Канцлер ФРН наголосила на тому, що Німеччина виступає за продовження транзиту газу до Європи через українську газотранспортну систему.

  Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель Синхронізація з ENTSO-E дозволить Україні відокремитися від енергосистем РФ та Білорусі, — Денис Шмигаль на зустрічі з Ангелою Меркель