• In English
 • Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 серпня 2021 року о 13:41

  Україна та Грузія мають усі передумови для розширення інвестиційного співробітництва. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі з Прем’єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі, що відбулася 22 серпня. Очільники Урядів обговорили можливість участі бізнесу обох країн у процесі приватизації, розвитку спільних високотехнологічних виробництв та в інфраструктурних проектах. 

  Денис Шмигаль підкреслив, що динаміка двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Грузією вийшла на позитивний тренд, досягнувши за підсумками 5 місяців 2021 року 32% зростання.

  «Сподіваюся, нам вдасться розвинути його після експертних перемовин у рамках Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва, десяте засідання якої заплановано провести у Тбілісі наприкінці вересня цього року», — сказав Прем’єр-міністр України.

  Також Денис Шмигаль висловив зацікавленість у подальшому інтенсивному розвитку транзитного потенціалу залізниць України та Грузії із використанням наявної інфраструктури Чорноморських портів і переправ між державами.

  Прем’єр-міністри України та Грузії домовилися продовжувати спільну роботу з Європейською Комісією для забезпечення сприятливих умов розвитку контейнерно-фідерного сполучення між морськими портами України, Грузії та держав ЄС.

  Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі також детально обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні, зокрема координацію спільних кроків з метою пришвидшення набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

  «Пріоритетним для нас є питання поглиблення механізмів співробітництва з НАТО з метою інтенсивного залучення наших країн до діалогу із забезпечення безпеки в Чорному морі», — зазначив Глава українського Уряду.

  Прем’єр-міністр Грузії зі свого боку зауважив, що сторони інтенсифікували двостороннє співробітництво та перейшли на новий рівень. Зокрема, країни працюють у напрямку енергетики, транспорту та цифрового ринку.

  «Цього року кількість українських туристів у Грузії збільшилася на 70%. Ми розглянули ті кроки, які мають бути зроблені, щоб наш товарообіг досяг 1 млрд доларів. Ми вже завершили взаємне визнання сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19, що полегшить пересування громадян Грузії до України та громадян України до Грузії», — відзначив Іраклій Гарібашвілі.

  Денис Шмигаль подякував Іраклію Гарібашвілі за згоду взяти участь у Інавгураційному саміті Кримської платформи та висловив вдячність Грузії за незмінну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України, засудження російської агресії на Донбасі та активну позицію стосовно захисту прав людини на тимчасово окупованих територіях.

  Трансляцію брифінгу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/PcIXGQeTB0Q  Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні Денис Шмигаль та Іраклій Гарібашвілі обговорили взаємодію України та Грузії на міжнародному рівні