• In English
 • Схвалено проект Указу Президента України про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва
  Міністерство культури України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 19:13

  Уряд на своєму засіданні 5 вересня схвалив проект Указу Президента України «Про призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва». Проект Указу Президента України розроблено Міністерством культури відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери».

  До проекту Указу включено 60 претендентів (8 довічних та 52 дворічних державних стипендій)  з метою стимулювання творчої праці діячів культури і мистецтва та засвідчення їх видатних особистих досягнень. Кандидатури, зазначені у проекті Указу, були розглянуті Комісією з питань призначення державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва та пройшли конкурсний відбір.

  Після підписання зазначеного Указу кількість стипендіатів, які будуть отримувати довічні державні стипендії, складатиме 298 осіб, дворічні стипендії – 298 осіб.

  Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» розмір стипендії складатиме з 1 липня 2018  року –  2153 грн., з 1 грудня – 2246 грн (1,5 прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

  Прийняття Указу Президента України «Про призначення  державних стипендій видатним діячам культури і мистецтва» сприятиме реалізації державної політики щодо підтримки та поліпшення матеріальних умов життя видатних діячів української культури і мистецтва та соціального захисту професійних творчих працівників і працівників культури.