• In English
 • Уряд схвалив приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути
  Міністерство культури України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 19:11

  5 вересня Уряд  схвалив проект Закону України «Про приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути».

  Проект Закону розроблено Міністерством культури України з метою приєднання України до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути, яка спрямована на формування спільного культурного простору шляхом розвитку культурних маршрутів, що в свою чергу сприятиме популяризації національної культурної спадщини в Україні та Європі як невід’ємної складової спільної європейської історії, туристичного і економічного розвитку країни шляхом приєднання до існуючих та ініціювання нових культурних маршрутів.

  Річний внесок України до бюджету Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути складатиме 5125 євро. У разі приєднання України до Угоди протягом року сума внеску буде розрахована за принципом «pro rata temporis» у пропорції до дійсного терміну членства у 2018 році.

  Реалізація Закону сприятиме активному залученню України до процесів формування спільного культурного простору в Європі, просуванню національних інтересів шляхом ініціювання та участі у транскордонних культурних маршрутах, метою яких є підвищення обізнаності про національну культурну спадщину з фокусом на теми, що мають символічне значення для європейської єдності, історії, культури та цінностей.

  Окрім того, реалізація Закону матиме позитивний непрямий вплив на сталий територіальний розвиток регіонів та соціальну згуртованість, розвиток якісного транскордонного туризму тощо.