• In English
 • Щодо безпекової ситуації в контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії розмежування за минулий тиждень
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 21 квітня 2019 року о 09:27

  Протягом тижня усі КПВВ на лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей працювали у штатному режимі.

  Загалом за вказаний період встановленим порядком лінію зіткнення перетнуло 289 тисяч громадян та 35 тисяч транспортних засобів. Відмовлено в пропуску через лінію зіткнення 168 особам у зв’язку з відсутністю або з несправністю необхідних документів.

  У той же час проросійські бойовики три рази порушили визначений режим роботи гуманітарних дорожніх коридорів, направляючи громадян до контрольних пунктів в’їзду-виїзду на контрольованій території після закінчення визначеного часу їх роботи. Щоб не залишити громадян у темний час доби у так званій «сірій зоні» за окремими рішеннями командувача Об’єднаних сил в цих випадках було продовжено роботу КПВВ та прикордонниками забезпечено пропуск 116 громадян.

  На контрольовану територію прослідувало 44 внутрішньо переміщених особи, що залишили свої оселі через складну соціально-економічну ситуацію на тимчасово окупованій території України.

  Під час здійснення контрольно-перевірочних заходів прикордонниками в контрольних пунктах в’їзду-виїзду виявлено 11 паспортних документів України з ознаками часткової підробки та незаконний ідентифікаційний документ, виданий окупаційною адміністрацією РФ.

  За правопорушення законодавства з прикордонних питань у контрольних пунктах в’їзду-виїзду на лінії зіткнення до адміністративної відповідальності притягнуто п’ять громадян. Прикордонниками було встановлено, що вони перетнули державний кордон України з Російською Федерацією в недіючих пунктах пропуску на тимчасово неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Крім цього, оштрафовано двох громадян, які порушили встановлені режимні правила під час проходження контрольних процедур в КПВВ.

  Через КПВВ «Новотроїцьке» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 26 вантажівок з гуманітарною допомогою для мешканців Донбасу. Загалом оформлено 394 т гуманітарного вантажу.

  У ході виконання службових обов’язків у КПВВ військовослужбовці Держприкордонслужби, що діють у складі Об’єднаних сил, зафіксували два випадки, коли громадяни намагалися «домовитися» про безперешкодний перетин лінії зіткнення. За цими фактами до Національної поліції направлені відповідні повідомлення про виявлення ознак кримінальних правопорушень.