• In English
 • Що зміниться у базовому фінансуванні напрямів наукової діяльності ЗВО
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 09 лютого 2024 року о 17:40

  9 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти».

  Це рішення дасть змогу вдосконалити механізм розподілу бюджетних коштів, спрямованих на розвиток наукового напряму, а також врегулювати фінансування реорганізованих закладів вищої освіти (ЗВО).

  Основні положення постанови:

  - внести зміни до формули обчислення обсягу коштів, що одержує ЗВО, для пріоритезації залучення ЗВО позабюджетних коштів на проведення наукових досліджень;

  - створити можливості для одержання фінансування реорганізованому ЗВО, який за результатами державної атестації за одним або декількома науковими напрямами віднесений до кваліфікаційної групи А та/або Б;

  - встановити мінімальний обсяг бюджетних коштів, який отримуватиме ЗВО за науковим напрямом, у розмірі 40 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня року, в якому надаватиметься фінансування;

  - розмістити на офіційному сайті МОН перелік обладнання, яке планується закупити, модернізувати та відремонтувати коштом, передбаченим у держбюджеті для підтримки пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у ЗВО.

  Завдяки цій постанові ЗВО зможуть отримати додаткову фінансову підтримку для розвитку дослідницької інфраструктури, оновлення та модернізації матеріально-технічної бази.

  Довідково

  Фінансування за програмою 2201390 «Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти» у державному бюджеті України на 2024 рік збільшено більше ніж у 6 разів — до 118 мільйонів гривень. Це підтверджує пріоритет у розподілі базового фінансування наукової діяльності кращим ЗВО за формульним підходом за результатами атестації їхніх наукових напрямів, те що у світі називається «performance based research funding».