• In English
 • Герман Галущенко: Поглиблення українсько-американського партнерства в атомній галузі сприятиме витісненню росії зі світових ринків
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 лютого 2024 року о 17:35

  Україна зацікавлена в розвитку і поглибленні співпраці з американськими партнерами для витіснення росії зі світових ринків ядерних технологій та урану.

  На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко під час віртуального публічного заходу «Розбудова ядерної енергетичної незалежності США: зв’язок з росією», організованого Атлантичною радою (Atlantic Council).

  Герман Галущенко зазначив, що росія продовжує посідати вагоме місце на світових ринках ядерних технологій та урану, незважаючи на те, що своїми терористичними діями в Україні й захопленням ядерних об’єктів порушила сім базових принципи ядерної та радіаційної безпеки і наражає світ на ядерну катастрофу.

  «Це неприпустимо. Ситуація на окупованій росіянами найбільшій у Європі Запорізькій АЕС погіршується з кожним днем. І питання інциденту – це тільки питання часу... Тому ми наполягаємо на застосуванні санкцій щодо «росатому» та усуненні росії зі світових ринків», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко переконаний, що українсько-американська співпраця в атомній галузі може значно прискорити відповідні процеси та додав, що сторони мають конкретні результати успішного співробітництва.

  Зокрема, американська Westinghouse спільно з фахівцями «Енергоатому» виготовили новий вид ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440, що зруйнувало російську монополію і дозволило європейським країнам, які раніше купували тільки російське ядерне паливо, обрати альтернативного виробника. «Це також відкрило ворота для запровадження санкцій», - додав Міністр. Також ведеться спільна робота з Westinghouse над будівництвом в Україні двох нових атомних блоків типу AP-1000, які у майбутньому можуть бути побудовані і в інших європейських країнах.

  Окрім цього, Герман Галущенко розповів про успішну співпрацю української сторони ще з однією американською компанією – Holtec, зокрема над реалізацією проекту будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

  «Я вважаю, що зараз саме час для збільшення впливу Сполучених Штатів у атомній галузі в Європі. Це момент, коли можна замінити російські ядерні технології в Європі», - переконаний Міністр.

  Очільник Міненерго також наголосив на необхідності координації зусиль для витіснення росії зі світових ринків урану. Він підкреслив, що Україна вже має домовленості з компаніями Великої Британії та Канади, які дозволять послабити позиції країни-агресора і на цьому ринку.