• In English
 • СЕТАМ приєднався до системи державних аукціонів "Прозорро.Продажі"

  Державне підприємство “СЕТАМ” Міністерства юстиції України завершило подання документів та тестування для реалізації об’єктів малої приватизації та майна банків-банкрутів у системі державних аукціонів “Прозорро.Продажі”.

  Відтепер СЕТАМ матиме всі функції авторизованого майданчика ProZorro.Продажі, а саме: можливість реєструвати учасників (як продавців, так і покупців державного і комунального майна), надавати послуги доступу до відкритих аукціонів, а також отримувати комісію в разі перемоги зареєстрованого в системі продавця.

  Учасники прозорих аукціонів зможуть реєструватися на аукціони в ProZorro.Продажі через СЕТАМ вже на цьому тижні. “Це дуже важливий крок, адже система СЕТАМ відома продажем арештованого майна, а тепер зможе ще й працювати з активами державних і комунальних підприємств. Міністерство юстиції і керівництво СЕТАМ зробили величезну роботу задля цього”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

  “Ми йшли до цієї співпраці довго, і я дуже радий, що ми тепер офіційно працюємо з СЕТАМ, - додав в.о. директора ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев. - Адже цілком логічно, що такий великий державний майданчик має бути залученим до системи ProZorro.Продажі. Певен, що його розгалужена мережа та велика кількість клієнтів дозволить ще збільшити конкуренцію, а значить, і надходження до бюджетів усіх рівнів, а самому майданчику OpenMarket вийти в топ-5 майданчиків”.

  “Наш суттєвий досвід і найбільша в Україні база користувачів (більше 55 тисяч) допоможуть більш ефективно заробляти кошти для держави. Ми вже є першими у впровадженні Blockchain і проведенні земельних аукціонів. Тепер подивимося, наскільки буде цікаво нашим користувачам майно банків-банкрутів та об’єкти малої приватизації, - наголосив генеральний директор ДП ”СЕТАМ” Віктор Вишньов. - Також нагадуємо, що на сьогодні будь-який приватний електронний майданчик може долучитися до продажів арештованого майна подавши заявку на підключення.

  ProZorro.Продажі - система електронного аукціону, спрямована на викорінення корупції у державних продажах. Система має дворівневу модель, в якій держава контролює базу даних, де відбуваються аукціони, а приватні майданчики, підключені до бази даних, мають рівні права і доступ, а також забезпечують якісний сервіс. Така модель стимулює більшу прозорість, більше доходів, більшу прибутковість тендерів, більшу різноманітність учасників на етапі оголошення та проведення торгів. Ця модель надає громадськості вільний доступ до всієї інформації про розпорядження державним майном. Успіх цього проекту залежить від залучення і співпраці золотого трикутника (Уряду, бізнесу і громадянського суспільства). Сьогодні продаж комунальних і державних активів через ProZorro.Продажі забезпечують понад 30 акредитованих майданчиків.

  OpenMarket (ДП “СЕТАМ” Міністерства юстиції України) - це простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет з використанням інноваційної технології Blockchain. Система працює на всій території України з 2014 р. На сьогодні кількість користувачів у системі складає понад 55 тисяч, що є найбільшим показником серед електронних майданчиків. Сума проданих активів складає майже 7 млрд грн.