• In English
 • Сергій Марченко: Загальний обсяг портфеля проектів ЄІБ в Україні складає понад 5 млрд євро
  Міністерство фінансів України, опубліковано 19 березня 2024 року о 20:01

  Сьогодні, 19 березня, в рамках робочого візиту до Люксембургу Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрілись з новопризначеною головою Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Надею Кальвіно. 

  Сторони обговорили подальші кроки Уряду та механізми для ефективної реалізації проектів Банку в Україні та залучення необхідного фінансування. 

  Нагадаємо, що обсяг ініціатив ЄІБ у державному секторі складає 25 проєктів загальним обсягом 5,2 млрд євро. З них: на стадії реалізації - 23 проекти загальним обсягом 4,81 млрд євро. 

  У 2023 році ЄІБ спрямував на проекти в Україні 262 млн євро, що майже у 8 разів перевищує обсяг інвестиційної складової за 2022 рік. Основними напрямами фінансування були забезпечення відновлення пошкодженої критичної енергетичної інфраструктури - 133 млн євро. 

  Крім того, варто зазначити, що 2023 рік був найуспішнішим у розрізі залучення кредитних коштів ЄІБ для реалізації інвестиційних проектів за останні 5 років.  До прикладу, у 2019 році залучення кредитних коштів ЄІБ склало 139,7 млн євро, у 2020 році - 104,29 млн євро, у 2021 році - 163,54 млн євро, а у 2022 році 4,6 млн євро для реалізації інвестиційних проектів. 

  Міністр фінансів подякував керівництву ЄІБ та зазначив, що залучені кошти через спільні ініціативи з Банком допомагають у процесі відновлення та ліквідації наслідків збройної агресії росії. 

  “Повномасштабна війна триває і продовжує завдавати значних збитків у інфраструктурі, соціальній сфері та економіці України. Уряд докладає значних зусиль для збереження фінансової стабільності країни, разом з цим допомога партнерів для нас є надважливою. Реалізація спільних з ЄІБ проектів спрямованих на покращення життя українців та економічний розвиток допомагає у подоланні руйнівних наслідків війни та забезпеченні громадян необхідними послугами”, — додав Сергій Марченко. 

  Щодо обговорення існуючих ініціатив, Сергій Марченко наголосив, що наразі Міністерство фінансів ретельно працює над можливими механізмами для створення новий фінансових угод з ЄІБ, а також задля збільшення ефективності діючих ініціатив у 2024 році.

  “Це дозволить ефективно та прозоро використовувати кошти Банку в рамках проектів з надання необхідної допомоги громадам в Україні, які на сьогоднішній день найбільше потребують соціальної та фінансової підтримки”, — додав Міністр фінансів. 

  В результаті зустрічі сторони домовились продовжити роботу над ефективним впровадженням поточних і потенційних проектів та залученням нових інвестицій Банку в Україну.