• In English
 • Сергій Марченко: Україна отримала понад 22 млрд доларів США через механізм Світового банку з початку повномасштабного вторгнення
  Міністерство фінансів України, опубліковано 18 липня 2023 року о 18:17

  Сьогодні, 18 липня, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Віце-Президентом Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонеллою Бассані.

  У зустрічі взяли участь заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца з української сторони. З боку Світового банку у зустрічі взяли участь Регіональний директор у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі та Голова Представництва Світового банку в Україні Геворг Саркісян. 

  Сергій Марченко привітав Антонеллу Бассані з відкриттям Представництва Світового банку  в Києві та першим візитом до України на посаді Віце-Президента. Міністр фінансів зазначив, що Світовий банк є ключовим партнером України в підтримці макрофінансової стабільності країни та реалізації швидкого відновлення.

  “Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було критично необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення рф, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів США, з яких вже понад 22 млрд доларів США надійшли до держбюджету України. Надане фінансування включає в себе як власні кошти Світового банку, так і кошти донорів, що надходять до держбюджету через трастові фонди Банку. Завдяки зазначеному фінансуванню, Уряд України має змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати першочергові видатки держбюджету”, - зазначив Сергій Марченко.

  Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію спільних проектів в рамках ініціативи Світового банку - Фонду URTF (Ukraine Relief, Recovery, Reconstruction and Reform Trust Fund). Проекти впроваджуватимуться у процесі відновлення України та будуть спрямовані на реконструкцію транспортної інфраструктури - проект “RELINK”, електроенергетичного сектору - проект “Re-Power”, підтримку системи охорони здоров’я - проект “Heal Ukraine”, відновлення зруйнованого житла громадян внаслідок бойових дій - проект “HOPE”, а також інші проекти, що наразі знаходяться на етапі підготовки та імплементації.

  Сергій Марченко наголосив, що швидке відновлення – ключовий пріоритет, оскільки сприяє створенню безпечних умов життя для українців, а також економічному відновленню країни. Водночас Міністр фінансів України зазначив, що є певна невідповідність між проектами, у які хочуть інвестувати партнери та потребами, що визначені в пріоритетах згідно звіту “Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України” (Second Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment - RDNA2). 

  Міністр фінансів України повідомив представникам Світового банку, що з усіх фінансових зобов'язань партнерів на відновлення України 3,87 млрд доларів США відповідають потребам швидкого відновлення, яке оцінюється у 14,1 млрд доларів США на 2023 рік. Саме тому зараз українська сторона та міжнародні донори працюють над  узгодженням переліку нагальних проектів відновлення та наявних для цього ресурсів донорів.