• In English
 • Міненерго і Світовий конгрес українців домовились про співпрацю для допомоги енергосектору і зміцнення енергосистеми
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 липня 2023 року о 18:13

  Міністерство енергетики України і міжнародна організація «Світовий конгрес українців» уклали Меморандум про взаєморозуміння для співпраці щодо реалізації заходів, спрямованих на невідкладне реагування, післявоєнне відновлення та більш сталий, інклюзивний та «зелений» економічний розвиток, що зробить енергетичну систему України більш стійкою до екологічних, технічних, соціальних та управлінських ризиків.

  Документ підписали Міністр енергетики України Герман Галущенко і президент Світового конгресу українців Павло Ґрод під час зустрічі в Києві.

  Сторони домовились про співпрацю під час пошуку енергетичного обладнання, необхідного для заміни пошкодженого внаслідок військових дій. Також співпрацюватимуть у вирішенні питань залучення фінансування з державних та приватних джерел для підтримки та відновлення енергомережі.

  Передбачено також координувати дії під час оцінювання збитків енергетичної інфраструктури, завданих військовими діями, розроблення дорожньої карти відновлення енергетичного сектору України. Герман Галущенко подякував представникам організації за допомогу українській енергетиці та підкреслив, що Міненерго відкрите для співпраці.

  «Особливо важливою є партнерська підтримка з огляду на підготовку до наступного опалювального сезону. Ми очікуємо, що наступна зима може бути навіть важчою за попередню. Проводиться наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія, проте обсяги руйнувань настільки великі, що будь-яка допомога є вкрай важливою», - сказав Міністр.

  Сторони обговорили необхідність реалізації проектів з відновлення енергетичної інфраструктури на деокупованих територіях, які дозволять не тільки відбудувати об’єкти за сучасними технологіями, але і децентралізувати генерацію та підвищити стійкість енергосистеми. Під час зустрічі Павло Ґрод розповів, що Світовий Конгрес Українців започаткував платформу Energize Ukraine, у межах якої проводиться робота із залучення допомоги і збору обладнання для українського енергосектору.

  «Сьогодні ми анонсуємо пожертву від американської компанії 1000 сонячних панелей, які ми передамо в Україну від імені СКУ. Ці панелі будуть спрямовані на побудову сонячних електростанцій у лікарнях. Це перша частина початкового пакету допомоги у межах платформи Energize Ukraine», - зазначив він.

  Окрему увагу на зустрічі приділили питанням співпраці із залучення міжнародної допомоги для розмінування територій, на яких розташовані енергетичні об’єкти.

  Довідково

  Світовий конгрес українців - міжнародна громадська організація, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі, об’єднує українські громади та організації у понад 60 країнах світу та працює на підтримку демократичної, процвітаючої, європейської України.