• In English
 • Сергій Марченко та Бріджит Брінк обговорили поточну економічну ситуацію України
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 20:36

  Сьогодні, 13 лютого, Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк та директором місії USAID Джимом Хоупом.

  Також у зустрічі взяли участь перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, заступник Міністра фінансів Ольга Зикова та Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

  Сторони обговорили поточну економічну та фінансову ситуацію в Україні, а також важливість підтримки Сполучених Штатів для подальшої макрофінансової стабільності.

  Сергій Марченко подякував Бріджит Брінк за систематичну та комплексну допомогу Україні, а також висловив вдячність Сенату Сполучених Штатів за схвалення законопроекту про міжнародну допомогу, який передбачає надання Україні 60 млрд доларів США, з яких 7,85 млрд дол. США – пряма бюджетна підтримка.

  “Від лютого 2022 року завдяки прямій бюджетній підтримці Сполучених Штатів, Уряд України мав змогу забезпечувати стійке державне управління та частково компенсувати соціальні й гуманітарні видатки держбюджету. Ми сподіваємося на подальшу підтримку, оскільки перемога України над російською агресією – в інтересах всієї євроатлантичної спільноти. Міжнародні партнери України розуміють, наскільки важливою є їх допомога для збереження стабільності нашої держави. В свою чергу Уряд України впроваджує необхідні реформи, що передбачені у рамках співпраці з партнерами для залучення зовнішнього фінансування та забезпечує прозорість і контроль за використанням отриманої фінансової допомоги”, - зазначив Міністр фінансів.

  Мінфін України спільно з компанією Делойт Консалтинг, яка реалізує проект USAID SOERA, здійснює моніторинг використання прямої бюджетної підтримки Уряду Сполучених Штатів. Беручи до уваги, що більшу частину допомоги від США було залучено через проект Світового банку PEACE in Ukraine, спільно з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine здійснюється перевірка за узгодженими процедурами з метою визначення допустимих державних витрат, проведених Україною у рамках Проекту.

  Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення загальний обсяг спрямованої Сполученими Штатами прямої бюджетної підтримки сягає 23 млрд дол. США.