• In English
 • Продовжуємо роботу над практичною реалізацією рекомендацій Єврокомісії на шляху до початку перемовин з ЄС
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 21:14

  Сьогодні Уряд затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з реалізації прав і свобод національних меншин (спільнот) та корінних народів України. Порядок розроблений у межах імплементації оновленого законодавства щодо національних меншин (спільнот).

  Документ визначає напрями та умови використання бюджетних коштів, порядок звітування, а також встановлює обмеження щодо використання бюджетних коштів.

  Так, кошти можуть бути спрямовані на:

  - організацію та проведення всеукраїнських та міжнародних заходів (конгресів, симпозіумів, форумів, фестивалів, конференцій, семінарів, тренінгів, засідань за круглим столом, експертних обговорень, інших інформаційно-просвітницьких заходів), а також забезпечення участі представників національних меншин (спільнот) та корінних народів у таких заходах;

  - проведення загальнонаціональних та регіональних соціологічних досліджень, моніторингу громадської думки, опитувань представників нацменшин (спільнот) та корінних народів щодо актуальних питань, що стосуються їхніх прав і свобод;

  - створення інтерактивних веб-ресурсів, що містять інформацію щодо нацменшин (спільнот) і корінних народів та про місця історичної памʼяті і обʼєкти культурної спадщини в населених пунктах, в яких вони традиційно проживають.

  Зокрема, визначено, що головним розпорядником бюджетних коштів є Кабінет Міністрів України, розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.