За результатами аналізу реалізації ЕСКО-проектів групою народних депутатів України у співпраці з Держенергоефективності та експертами ПРООН напрацьовано зміни щодо удосконалення ЕСКО-законодавства та вже зареєстровано у Парламенті:
«Як відомо, діюче законодавство стало міцним фундаментом для запровадження енергосервісу в Україні. Ще у 2016 р. ми спостерігали укладання перших 20 ЕСКО-договорів на суму контрактів близько 18 млн гривень», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Удосконаливши правову базу в 2017 р., на сьогодні у системі “ProZorro” оголошено більше 600 ЕСКО-тендерів. За їх результатами укладено близько 190 договорів на суму контрактів більше 190 млн гривень.
Водночас досвід роботи замовників та виконавців енергосервісу дозволяє визначити актуальні для обох сторін договору питання та ще більше збалансувати їхні інтереси завдяки новим законодавчим змінам.
Прийняття законопроектів сприятиме:
Законопроектами пропонуються, зокрема, такі зміни:
«Щиро вдячний народним депутатам України за активну позицію щодо необхідності підвищення енергоефективності в країні. Це вчергове доводить, що питання енергоефективності аполітичне, міжгалузеве та потребує злагодженості дій для побудови енергонезалежної країни!» - наголосив Сергій Савчук.