• In English
 • Сергій Савчук: Разом із Мінекономрозвитку та GIZ дали старт більше 60 енергоаудитам на промислових підприємствах

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим та керівником Проекту GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» Рікардом Кюльхаймом привітали підприємства, які взяли участь у відборі на проведення енергоаудитів за підтримки Уряду Німеччини (проекту GIZ) для подальшої реалізації пілотних проектів.

  Енергоаудити планується провести на понад 60 підприємствах хлібопекарської та молочної промисловості, машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів.

  Промисловість – це один із найбільш енергоємних секторів. На нього припадає близько 33% від усього енергоспоживання в країні.

  «Тому сьогодні із GIZ працюємо над імплементацією 27-ї Директиви ЄС. Зокрема, розроблено проект Закону України «Про енергоефективність», де одна із статей передбачає проведення для великих підприємств енергоаудиту один раз на 4 роки або перехід на систему енергоменеджменту», - прокоментував Сергій Савчук.

  «Також розробляємо механізм співфінансування енергоефективних заходів для підприємств», - додав Голова Держенергоефективності.

  Виступаючи, Сергій Савчук закликав підприємства проводити енергоаудити, впроваджувати системи енергоменеджменту та енергоефективні проекти, які дозволять:

  • скорочувати енергоспоживання і водночас нарощувати обсяги виробництва;
  • випускати якісну продукцію;
  • створювати нові робочі місця з конкурентною зарплатнею;
  • і головне – підвищувати свою конкурентоздатність.