• In English
 • Сергій Савчук обговорив із представниками IFU найпривабливіші напрями фінансування у «чистій» енергетиці України

  Український ринок «зелених» проектів та перспективи введення системи аукціонів обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук і представники IFU (Інвестиційного фонду для країн, що розвиваються) Лізбет Ерландс - віце-президент Представництва IFU у країнах Європи, Середнього Сходу і Північної Африки та Олексій Пархомчук – інвестиційний директор Представництва IFU в Україні.

  IFU надає фінансування данським компаніям на реалізацію проектів соціально-економічного спрямування у країнах, що розвиваються. За даними фонду, проінвестовано більше 1200 різних проектів у понад 100 країнах світу.

  Презентуючи відновлювану енергетику України, Сергій Савчук відзначив, що «зелені» проекти стають все більш привабливими для інвесторів: «Лише за 4 роки у цю сферу вкладено більше 1,3 млрд євро. Темпи введення нових об’єктів зростають. Наприклад, за 9 місяців цього року вcтановлено майже 500 МВт нових потужностей, що виробляють «чисту» електроенергію. Це фактично вдвічі більше, ніж за весь 2017 рік».

  «Попит на «зелені» проекти значний. На Інтерактивній інвестиційній карті UAMAP опубліковано понад 100 потенційних проектів, які потребують фінансування на загальну суму 4 млрд євро», - додав Голова.

  Для подальшого системного розвитку цієї сфери Україна планує поетапне введення системи аукціонів. Як показує світова практика, це сприятиме  прозорій конкуренції між інвесторами та встановленню реальної ринкової ціни на електроенергію з відновлюваних джерел.

  Обговоривши досягнення та плани щодо розвитку української відновлюваної енергетики, сторони домовилися зміцнити співпрацю та розглянути спільно з IFU перспективні для інвестування проекти, особливо у біоенергетиці.