• In English
 • Сергій Марченко обговорив інвестиції в українські проекти з Джорджиною Бейкер
  Міністерство фінансів України, опубліковано 16 квітня 2021 року о 18:36

  16 квітня відбулась онлайн зустріч Міністра фінансів Сергія Марченка з віце-президентом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Джорджиною Бейкер.

  Темою розмови стали макроекономічна ситуація в Україні, перспективи співпраці у сферах державно-приватного партнерства, розширення фінансування муніципальних проектів та важливість інвестування в агросектор.

  «Я дякую Міжнародній фінансовій корпорації за підтримку та фінансування проектів в Україні. Хочу відзначити наші спільні успіхи цього та минулого року у співпраці в сфері державно-приватного партнерства. Це один з головних пріоритетів для нас. Водночас, такі проекти державно-приватного партнерства не мають коштувати нам більше, аніж їх реалізація виключно за кошти бюджету. Також, важливою є підтримка муніципальних проектів. Я розраховую на розширення нашої співпраці та залучення нових міст до програми фінансування», - зазначив Сергій Марченко.

  Також Міністр фінансів України наголосив, що відкриття ринку землі створює нові можливості для приватних інвестицій в агросекторі. Він наголосив, що 2020 році було успішно реалізовано проект «Аграрні товарні розписки» за підтримки IFC. А цей ринок досягнув показнику в 1 мільярд доларів США.

  Джорджина Бейкер висловила готовність залучати досвід та експертизу IFC в Україні. Відзначаючи успішну реалізацію проектів у сфері державно-приватного партнерства, а саме передачу в концесію у 2020 році двох морських портів «Ольвія» та «Херсон», віце-президент IFC висловила готовність підтримати концесію морського порту «Чорноморськ».

  Зараз очікується завершення підготовки проектів та відповідне рішення Ради директорів щодо їх фінансування для Львову, Запоріжжя та Кривого Рогу.

  Також участь у зустрічі взяв заступник Міністра фінансів Олександр Кава. Він зазначив, що транспортна інфраструктура є надзвичайно важливою для України.

  «Ми розуміємо, що без сучасної системи інфраструктури важко досягти розвитку економіки. Тому залучення інвестицій в дорожню інфраструктуру, морські порти та аеропорти є одним з наших пріоритетів. Одним з найбільш успішних прикладів таких інвестицій став аеропорт міста Харків, де була реконструйована злітна смуга та термінал. Тому ми розраховуємо на реалізацію подібних проектів і для інших аеропортів», - додав Олександр Кава.