• In English
 • Мінветеранів поглиблюватиме співпрацю з Туреччиною щодо розвитку ветеранських проектів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 16 квітня 2021 року о 20:03

  Під час зустрічі Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна та Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере домовилися посилити практичну взаємодію у рамках співробітництва.
  Юлія Лапутіна висловила вдячність за підтримку, яку Республіка Туреччина надає кримським татарам, серед яких багато ветеранів АТО/ООС. В рамках підписаної нещодавно міжурядової угоди між Україною і Туреччиною в цьому році в Києві, Миколаєві та Херсоні розпочнеться будівництво близько 500 житлових квартир для представників кримськотатарського народу, що були вимушені виїхати з окупованого Росією Криму.
  "Кримськотатарські ветерани – активна і енергійна частина ветеранської спільноти. Багато з них є також внутрішньопереміщеними особами, які у зв’язку з окупацією Криму втратили своє житло. Підписання такої угоди є надзвичайно важливим і перспективним проектом", - зазначила Юлія Лапутіна.
  Міністр у справах ветеранів додала, що одним з пріоритетів Мінветеранів є підтримка ветеранів, які започатковують власну справу. Наразі триває робота над створенням Українського ветеранського фонду, який допоможе залучити ресурси для реалізації програм, спрямованих на реінтеграцію захисників, та стимулюватиме розвиток підприємницької діяльності у ветеранській спільноті. Крім того, за словами Юлії Лапутіної, Мінветеранів ініціює створення онлайн-платформи ветеранського бізнесу, де захисники зможуть розвивати підприємницькі ініціативи, рекламувати продукцію та підтримувати один одного.
  "Успішна реінтеграція захисників після повернення з війни – першочергове завдання нашого Міністерства. Тому ми зацікавлені в обміні досвідом та реалізації спільних програм з Туреччиною, які стосуються проектів з реабілітації, розвитку ветеранського підприємництва та переходу з військової кар’єри на цивільну", - додала вона.
  Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере висловив підтримку ініціатив, які  реалізовує  Міністерство стосовно ветеранів та запевнив, що Туреччина продовжить підтримувати Україну.