• In English
 • Сергій Марченко: Кожні 75 копійок з гривні кредитного портфеля – це угоди програми «Доступні кредити 5-7-9%»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 13 серпня 2020 року о 12:53

  З лютого до липня цього року 75 копійок з кожної гривні, отриманої МСП з річним доходом до 2 мільйонів євро, в кредит були видані банками під 0,3,5,7 або 9%. Про це Міністр фінансів Сергій Марченко заявив сьогодні, 12 серпня, в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

  «Я вам скажу ось яку статистику: 75% кредитів, які були видані банками для мікро та малих підприємців за останній час були видані за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», - відповів Міністр на зауваження ведучого, що бізнес скаржиться на відмови й що програма не працює.

  Зауважимо, що, за даними Фонду розвитку підприємництва, кожен 5-й підприємець, який відповідає базовим критеріям Програми та звернувся до банку з пакетом документів, отримує позитивне рішення за програмою.

  Відмови ж отримують підприємці, які не можуть довести банку свою платоспроможність, мають негативну кредитну історію, бізнес, яких вже обтяжений кредитами, неспівмірними з результатами його операційної діяльності, зауважують у Фонді.

  «Вже на етапі підготовки постанови Уряду ми максимально спростили правила, аби уникнути корупційних ризиків та зробити їх максимально зрозумілими для клієнта. Однак, хочу підкреслити, що усі ключові рішення щодо видачі кредиту приймаються на рівні банку відповідно до встановлених процедур. І слід пам'ятати, що йдеться саме про кредитну угоду, відтак суворі вимоги уповноважених банків до учасників Програми продиктовані, в першу чергу, їх корпоративними політиками та необхідністю захисту вкладників», - пояснює Міністр.

  Нагадаємо, станом на 10 серпня 2020 року уповноважені банки в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже видали 1991 кредит на загальну суму 4,227 мільярда гривень.