• In English
 • Серед країн Східного партнерства для Естонії Україна – в пріоритеті, - Міністр закордонних справ Естонії
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 березня 2018 року о 16:35

  "Східне партнерство для Естонії – це не просто проект. Ми розвиваємо тісні двосторонні відносини з кожною із країн-учасниць, серед яких Україна – в пріоритеті", - заявив Міністр закордонних справ Естонської Республіки Свен Міксер під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, яка перебуває в Естонії з робочим візитом.

  Сторони обговорили питання співробітництва двох країн у економічній, гуманітарній та безпековій сферах. Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла про хід реформ в Україні, останні економічні показники, роботу зі створення нових можливостей для бізнесу, зростання експорту, зменшення тіньової економіки та підвищення доходів українців. Вона підкреслила інтенсифікацію співпраці українського Уряду з Парламентом, зокрема, ухвалення 28 лютого спільної Дорожньої карти законодавчої роботи з виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

  Сторони також обговорили виклики, пов'язані з трудовою міграцією населення та способи позитивного запобігання негативним тенденціям через освітні та економічні чинники.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала Свена Міксера про ситуацію на Сході України, наслідки знищення інфраструктури та індустріального потенціалу Донбасу. Віце-прем’єр-міністр наголосила на тому, що розгортання миротворчої операції ООН сприятиме відновленню миру та безпеки на Донбасі. «Для України є принциповим розгортання миротворчої операції на Донбасі на всій окупованій території, включаючи нині неконтрольовану частину державного кордону з Російською Федерацією. Українська сторона наполягає на виведенні всіх іноземних військ та найманців, а також їхньої зброї з території України», - додала Віце-прем’єр-міністр. Ескалація конфлікту на Донбасі свідчить про незацікавленість Росії в мирному врегулюванні ситуації та відновленні суверенітету й територіальної цілісності України.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала Свену Міксеру за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, за стійку позицію Естонії щодо збереження міжнародних санкцій проти Росії, яка продовжує свою військову агресивну політику на Сході України. «Ми високо цінуємо практичну та гуманітарну допомогу, яку Естонія надає для запобігання гуманітарної кризи на Сході України», - додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Також Віце-прем’єр-міністр подякувала за допомогу Естонії щодо впровадження електронного урядування в Україні.

  Довідково

  За результатами 2017 р. Естонія посідає 25 місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами ЄС з питомою вагою 0,5% від загального.

  За 2017 року загальний товарообіг між Україною та Естонією склав 322,3 млн. дол. США, що на 29,9% більше обсягів торгівлі товарами за відповідний період минулого року. Обсяги експорту українських товарів і послуг до Естонії склали 177,8 млн. дол. США та збільшились на 34,1%, обсяги імпорту зросли на 25,1 % та склали 144,5 млн. дол. США.

  Сальдо у торгівлі товарами за цей період позитивне для України і складає 33,3 млн. дол. США.