• In English
 • Потрібно працювати над тим, щоб діалог між Урядом та компаніями був простішим, - Наталія Бойко

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко взяла участь у 9-му Енергетичному форумі, зокрема у п’ятій сесії на тему «Збільшення обсягів внутрішнього видобування нафти та газу».

  Наталія Бойко у виступі підкреслила, що Уряд взяв курс на збільшення власного видобутку енергоресурсів, що сітко відображено у новій Енергетичній стратегії до 2035 року.

  На її думку, потрібно створити умови, щоб інвестор почувався комфортно, водночас шлях до довірливих відносин є складним. Також Наталія Бойко зазначила, що Міненерговугілля працює над впровадженням EITI в Україні і, щоб спростити життя компаніям, наразі вивчається можливість автоматизації процесу для створення електронної платформи обміну інформацією.

  «Потрібно працювати над тим, щоб діалог між Урядом та компаніями був простішим», - наголосила заступник Міністра.

  Також вона закликала компанії більш активно подавати пропозиції щодо участі в реалізації угод про розподіл продукції (УРП): «Офіційно запрошую інвесторів звертатися до нас з ініціативами щодо розробки ділянок, що на вашу думку заслуговують на увагу та які варто винести на відкритий конкур цього року, нам потрібні історії успіху, які б активізували механізм співпраці держави та компаній через угоди про розподіл продукції».

  Під час заходу учасники обговорили нагальні питання збільшення вітчизняного видобування, що є основою енергетичної безпеки. Зокрема, йшлося про зміни в законодавстві щодо місцевого видобування та подальші кроки до збільшення інвестиційної привабливості проектів розвідки та видобування в Україні.

  Також приділено увагу питанню впровадження Ініціативи щодо прозорості у видобувній галузі та імплементації Директиви 2013/34/EU щодо фінансової звітності – як ці нові законодавчі акти вплинуть на розвиток нових та існуючих проектів.

  Промовці порушили у виступах важливі питання впровадження державних програм геологічної розвідки та покращення доступу до даних щодо геологічної розвідки для нафтогазових компаній, заохочення конкуренції за нафтогазові ліцензії.

  Учасники Форуму окреслили бачення щодо перспектив розвитку найбільших газових операторів в Україні. Також цього дня обговорено низку питань щодо розширення переробки нафти та газу, стимулювання видобування нетрадиційних видів нафтогазових ресурсів в Україні, нових технології для розвідки та видобування нафти і газу. На думку фахівців, важливим питанням є також ринок збуту, вирішення якого забезпечить нові можливості розвитку переробки нафти і газу в Україні.

  Форум проходить 27 лютого – 1 березня 2018 року у Києві.