• In English
 • Секторальна підтримка ЄС: Розпочалося фінансування проектів регіонального розвитку
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 18 серпня 2021 року о 18:41

  На Казначейські рахунки розпорядників почали надходити бюджетні кошти для реалізації проектів регіонального розвитку. Йдеться про виконання Угоди щодо фінансування Програми підтримки секторальної політики. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

  «Протягом 2018-2021 років були проведені два конкурсних відбори проектів регіонального розвитку. Зокрема, за такими напрямами, як інноваційна економіка та інвестиції, сільський розвиток, розвиток туризму, підтримка розвитку депресивних територій тощо. Реалізація стартапів-переможців – це ще один напрям потужної державної підтримки розвитку громад та розбудови їхньої інфраструктури. Загалом протягом 2021-2023 років планується реалізувати 83 відповідні проекти», – зазначив заступник Міністра.

  Проекти-переможці першого та другого конкурсних відборів на загальну суму 852,4 млн грн у 24 регіонах України будуть реалізовані за такими напрямами:

  • Інноваційна економіка та інвестиції – 21 проект на суму 169,8 млн грн;
  • Сільський розвиток – 9 проектів на суму 155,4 млн грн;
  • Розвиток туризму – 13 проектів на суму 141,0 млн грн;
  • Розвиток людського потенціалу – 13 проектів на суму 92,0 млн грн;
  • Загальноукраїнська солідарність – 12 проектів на суму 189,0 млн грн;
  • Підтримка розвитку депресивних територій – 7 проектів на суму 64 млн грн;
  • Ефективне управління регіональним розвитком – 8 проектів на суму 41,3 млн грн.

  Зазначимо, Мінрегіоном затверджено Паспорт бюджетної програми на 2021 рік «Підтримка регіональної політики України». Також підписано Договори про делегування повноважень на виконання бюджетної програми з усіма розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів за кожним проектом, який буде реалізовуватися у 2021 році.

  Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що жителі громад мають бути забезпечені можливостями та інструментами для впливу на розвиток громади.

  Довідково

  Між Урядом України та Європейською Комісією у 2014 році було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України.