• In English
 • СБУ та Держкомтелерадіо попередили ввезення в країну пропагандистських видань антиукраїнського змісту
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 21 березня 2019 року о 11:13

  В умовах інформаційної війни, яку розв’язала Російська Федерація проти України, Держкомтелерадіо продовжує здійснювати заходи з реалізації положень Доктрини інформаційної безпеки.

  Зокрема, на прохання СБУ, працівники відомства провели експертизу партії виготовленої на території країни-агресора видавничої продукції, яка була виявлена на одному з митних постів Київської митниці ДФС. Як з’ясувалося, мешканка столиці, яка займається реалізацією друкованих видань, замовила книги з РФ для продажу на території України без здійснення належного декларування імпортного товару. Відправлення жінка планувала отримати через сервіси міжнародного поштового зв’язку.

  За висновками Держкомтелерадіо виявлена друкована продукції віднесена до Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Завдяки спільним зусиллям СБУ та Держкомтелерадіо ця пропагандистська література антиукраїнського змісту не буде розповсюджуватися в нашій країні.

  Відповідно до ст. 472 Митного кодексу України вирішується питання про складання адміністративного протоколу щодо порушення митних правил.

  Нагадаємо, що для інформування широкого кола зацікавлених осіб щодо видавничої продукції, розповсюдження якої може містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію) та 436 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України, Держкомтелерадіо на підставі пропозицій правоохоронних органів та з власної ініціативи формує Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, та оприлюднює його на офіційному веб-сайті. Наразі до Переліку внесено 208 найменувань відповідної продукції.