• In English
 • Міненерговугілля працює у напрямку створення надійної галузевої системи кібербезпеки

  У Міненерговугілля відбулася робоча зустріч з представниками організації DAI у  межах формування нового фінансового пакета допомоги Україні від USAID щодо розбудови системи кібербезпеки в Україні.

   Зустріч проведено під головуванням державного секретаря Міненерговугілля Максима Немчинова за участю заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлії Підкоморної для обміну досвідом та проведення дискусії на тему вдосконалення майбутнього пакета допомоги Україні, що стосується кібербезпеки, обговорення потреб та можливого співробітництва з реалізації проектів у  напрямку зміцнення системи кібербезпеки в Україні.

  Делегація американської партнерської організації DAI прибула з візитом до Києва як потенційний виконавець програми USAID.

  Максим Немчинов зазначив про актуальність питань кібербезпеки та вжиття заходів з протидії кіберзагрозам, зокрема і в енергетичному секторі. При цьому зауважив, що є два напрямки роботи: кіберзахист об’єктів критичної енергетичної інфраструктури і кібербезпека Міненерговугілля як центрального органу виконавчої влади. Наразі Міненерговугілля працює в обох напрямках, щоб створити галузеву систему безпеки в енергетичному секторі.

  «Ми із задоволенням приймемо пропозицію щодо співпраці в напрямку зміцнення кібербезпеки», - наголосив державний секретар.

  Заступник Міністра Юлія Підкоморна повідомила, що на підприємствах ПЕК впроваджуються заходи з протидії кіберзагрозам, водночас є потреба створення комплексної системи захисту критичної енергетичної інфраструктури.

  Громадська організація SocialBoost є партнером Агентства зі співробітництва та розвитку США (USAID), а також інших приватних виконавців програм допомоги від Уряду США, у тому числі таких як DAI, TAPAS, DOBRE тощо. Уповноважені представники поінформували про цілі та завдання центру цифровізації DAI, організації SocialBoost та перспективи можливої співпраці.

  Слід зазначити, що Агентство США з міжнародного розвитку USAID приділяє значну увагу впровадження проектів з метою зміцнення енергетичної безпеки. Ще одним напрямком роботи планується підтримка проектів у сфері діджиталізації сервісів, забезпечення цифрових послуг для вразливих верств населення та посилення у зв’язку з цим системи кібербезпеки.

   За результатами зустрічі сторони домовилися про напрацювання пропозицій щодо подальшого можливого співробітництва.

   Учасники зустрічі з іноземної сторони - Галя Нурко, представник центру цифровізації DAI, та Денис Гурський, голова правління організації SocialBoost.

  Від Міненерговугілля участь у заході взяли Сергій Липнік, начальник відділу інформаційних технологій Управління забезпечення ІТ-підтримки та захисту інформації;  Олег Усачов, начальник Управління охорони праці, промислової безпеки та цивільного захисту; Олег Коріков, директор Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу; Світлана Кульчицька, заступник директора Департаменту - начальник відділу Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу; Кирило Новиков, керівник Експертної групи паливно-енергетичного балансу Директорату енергетичних ринків.