• In English
 • Розвиток органічного сільськогосподарського виробництва є одним з пріоритетів нашої роботи, – Ольга Трофімцева

  21-22 червня цього року в м. Полтава проходить спеціалізований подвійний захід – конференція «Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 років» та День органічного поля.

  Організаторами даного заходу виступили виробники органічної сертифікованої продукції: ПП «Агроекологія», ТОВ «Укролія», сертифікаційний орган «Органік Стандарт», спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та дослідний Інститут органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за підтримки Мінагрополітики.

  «Сьогодні Україна посідає 11-те місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Їх майже 290 тис. га та понад 91 тис. га земель знаходяться у перехідному періоді, але при цьому це менше 1% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні», - відзначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева. Вона додала, що в деяких країнах, провідних виробниках органічної сільськогосподарської продукції, цей показник перевищує 10%.

  «Сьогодні спостерігаємо тенденцію щодо збільшення площ під органікою та постійне розширення асортименту органічної продукції, яка виробляється в Україні. Це дає нам підстави стверджувати, що Україна має всі можливості та умови стати справжнім світовим «органічним хабом». Тому розвиток органічного виробництва знаходиться в пріоритеті середньострокового плану дій Мінагрополітики», - Ольга Трофімцева під час відкриття конференції.

   Вона розповіла, що сьогодні дуже важливим завданням є врегулювання чинного законодавства України в сфері органічного виробництва, яке на сьогодні поки що недосконале та не відповідає європейським вимогам.

  «Я щиро сподіваюсь, що Верховна Рада України якнайшвидше ухвалить розроблений Мінагрополітики законопроект №5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва» у другому читанні. Реалізація положень даного євроінтеграційного законопроекту сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, відкриттю нових зовнішніх ринків для її збуту. Експорт органічної продукції з України зростає з кожним роком. За останніми даними моніторингу ринку, ця цифра вже перевищила $60 млн у 2017 році. Крім цього, імплементація положень даного законопроекту гарантуватиме всім споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, краще захищатиме операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення бізнесу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів»,- наголосила заступник Міністра.

  Також вона подякувала всім сертифікованим виробникам органічної продукції в Україні, яких на сьогодні налічується майже 300, за їхню діяльність та відзначила, що такі конференції та дні поля за участі міжнародних експертів є важливими майданчиками для прямого спілкування всіх учасників органічного ринку.

  «Розвиток органічного виробництва, диверсифікація його товарної структури, а також відкриття нових зовнішніх ринків збуту для даної продукції є нашим спільним завданням. Подібні заходи дають можливість для дискусії та обговорення актуальних питань розвитку галузі між усіма ключовими стейкхолдерами, а також для обміну досвідом та ефективними практиками між виробниками», - резюмувала Ольга Трофімцева.