• In English
 • Експериментальні тактичні навчання з територіальної оборони «Північна фортеця-2018» відвідали представники іноземних делегацій
  Міністерство оборони України, опубліковано 21 червня 2018 року о 12:42

  На Чернігівщині, на Гончарівському полігоні, тривають навчання з бригадою територіальної оборони «Північна фортеця-2018», які днями відвідали представники іноземних делегацій.

   На експериментальних тактичних навчаннях з бригадою територіальної оборони був присутній командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко.

  Заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з територіальної оборони полковник Олександр Нестеренко поінформував присутніх щодо особливостей проведення бригадних навчань та порядку роботи на навчальних місцях.

  Зокрема, на полігоні відбулася демонстрація підготовки взводів до ведення бою в місті, охорони важливих об‘єктів, дії взводу під час пошуку і боротьби з диверсійно-розвідувальною групою противника та під час прикриття ділянки державного кордону.

  Також під час експериментальних тактичних навчань представники іноземних делегацій побачили, як українські резервісти набувають впевненості щодо протидії танкам в справжньому бою.

  Зокрема, представники литовської делегації особисто спробували знешкодити ворожу техніку. Литовські офіцери, які взяли участь у виконанні цієї вправи, були вражені тим, що резервісти, які беруть участь в експериментальних тактичних навчаннях з бригадою територіальної оборони «Північна фортеця-2018», тренуються до засвоєння, адже кількість разів для виконання не обмежена.

  Під час спілкування з представниками іноземних делегацій командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко повідомив, що головна особливість цих навчань в тому, що вперше в історії України такі навчання проводяться відразу повним складом бригади територіальної оборони і що навчання організовано відповідно до підходів та з використанням досвіду застосування військових частин (підрозділів) територіальної оборони країн Балтії, скандинавських та інших країн.

  «Назва навчань «Північна фортеця» – символічна. Вірю, що із завершенням створення системи територіальної оборони, її можливості, помножені на можливості бойових військових частин Збройних Сил України, дозволять створити справжню фортецю, здатну захистити Україну від будь-якого ворога», – наголосив генерал-полковник Сергій Попко.